Wpis z mikrobloga

gdyby ktos wpadł na pomysł instalacji #windows10 na tablecie, bądź próbował w jakimkolwiek celu zamontowac jego obraz konwertowany z ESD na WIM przy użyciu DISM i wywaliło mu error 11 przy komendzie mount-image, który BŁĘDNIE mówi że próbujecie uruchomic ten program z nieprawidłowym parametrem, podaje rozwiazanie.

w obrazie iso mamy plik install.esd z którym zanim cokolwiek zrobimy, trzeba skonwertowac na .wim. no niby się da oryginalnym narzędziem przez polecenie export-image, ale taki obraz nie działa, trzeba uzyc programu ntlite który poprawnie skonwertuje obraz. taki miałem problem, nie wiem czy tylko ja ale na dwóch róznych systemach, dwóch róznych komputerach więc to nie był przypadek( ͡° ͜ʖ ͡°) brawo microsoft, ten system po 2014 roku zaczal byc pisany na kolanie i działa na słowo honoru...

dalsza część historii? prosze bardzo. nie moge normalnie zbootowac windowsa 10 na swoim badz co badz #!$%@? tablecie bo wywala problem z utworzeniem ramdysku podczas startu instalacji, za to instalacja przez niewspierany juz podobno wimboot leci bez problemu xd
#pcmasterrace #informatyka
  • 22
@memifazi zle otagowane bo lata grzebania w komputerach nauczyły mnie, że tak będzie zawsze. Nie ważny system ważna technologia która za nim stoi. Nie zmieni się to kolego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ralphs: tam są aplikacje dla profesjonalistów/firm bo akurat w ich przypadku macOS ma ogromny userbase

granie na macOS to o wiele większa katastrofa i masochizm niż nawet na Linuxie
tak samo ze starszym hardware, sprzętem specjalistycznym, często drukarkami, etc.
@memifazi: Wczoraj odpaliliśmy nowy laptop z w11, nie dało się na nim zainstalować żadnego programu spoza sklepu.
Trzeba się było zalogować na konto microsoft, żeby to wyłączyć, a po utworzeniu konta coś się zapętliło i non stop prosiło o login i kod.
Okazało się, że wpisaliśmy datę urodzenia 2006 i jako nieletniemu nie pozwalało na rządzenie kompem, ale nie wyświetliło żadnego komunikatu, więc nie wiadomo było o co mu chodzi.
Wpisać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wujo_Stachu: to miecz obosieczny, Valve pompuje pieniądze w rozwój Wine bo chce żeby Windows zdech, ale Wine jeszcze bardziej zachęca devów do #!$%@? się na Linuxa bo przecież społeczność zrobi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wujo_Stachu: Microsoft planuje od lat przełączenie się na model którego używa Apple -> główny sklep z aplikacjami i ewentualne pobieranie aplikacji 3rd party z Internetu, żeby w końcu pozbyć się Win32
dla Valve oznacza to utratę sporej części przychodu (w najgorszej sytuacji 30% od każdej transakcji, gdzie Valve już bierze do 30%), dlatego pompują ogromną ilość pieniędzy w promocję Linuxa jako system dla graczy, w całości oparty o platformę Steam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
dlatego mniej więcej po rzuceniu tych słów: https://www.pcgamer.com/gabe-newell-i-think-windows-8-is-a-catastrophe-for-everyone-in-the-pc-space/ Valve stworzyło swój własny oparty o Debiana system (SteamOS) i toolkit umożliwiający bardzo proste portowanie gier używających silnika Valve Source z Windowsa (ToGL)

teraz jesteśmy na etapie gdzie Valve razem z AMD opracowuje szybsze prekompilowane shadery (ACO), tworzy własny kompozytor (gamescope), mocno rozwija DXVK i tworzy własne rozwinięcia (Proton) + ułatwia portowanie wszystkich gier (DXVK-native i EAC Linux)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wujo_Stachu: lekki wpływ to rzeczywiście mogło mieć, Valve to firma złożona z osób które rzuciły pracę w Microsofcie

ale największy problem to jednak strach o utratę otwartości platformy która obecnie ma monopol
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wujo_Stachu: nie

w sensie wiem że nie wspiera XD ich zakres działania to gry i wszystko co z nimi związane – lepsze wsparcie kart graficznych (pracownicy Valve pracują z AMD nad sterownikami Mesa, które pokrywają karty AMD od GCN i karty Intela od 1gen Core), uruchamianie aplikacji z Windowsa na Linuxie (sponsoring projektu Wine i własna ekipa developerów) i tak dalej
wspiera też finansowo sporo projektów które zajmują się nie tylko
Linuksiarze dupa cicho - wasz rok jeszcze nie nadszedł.


@Ralphs: nasz rok już dawno temu nadszedł a urządzonka jak steam deck powoli kroczą w coraz większym urwaniu rynku windowsa. Mała kropla drąży skałę.
@Ralphs: Ale linux jest znacznie lepszy do tabletu

Chyba że jesteś grafikiem to nie, ale to już standad( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wujo_Stachu: AKurat mam ten model w rodzinie i potrafi #!$%@?ć bluescreena przy przełączeniu kamery w skype. Weź ogarnij. Microsoftowy system, na microsoftowym urządzeniu potrafi się #!$%@?ć całkowicie przez przełączenie microsoftwoej kamery w microsoftowym prgoramie. Po resecie fabrycznym a anwet upgrade do win 11 ten sam