Wpis z mikrobloga

@J0g1: można budować, dodatkowo trzeba opracować profil zbliżenia linii do projektowanego budynku, wszystko zależy od wysokości sieci, wysokości budynku oraz od dodatkowych zabezpieczeń na linii, najlepiej skonsultować w lokalnym zakładzie energetycznym,np. Energa operator, taśm siedzą ludzie którzy często po godzinach robią projekty zblizenia
  • Odpowiedz
@cieta_riposta: dzięki za odpowiedź :) Zabawne jest to, że ta linia w ogóle nie znajduje się na działce, która jest pod białą warstwą tylko dalej(ta fioletowa linia), więc ja nie wiem o jakie zbliżenia chodzi, ale spytam w Enerdze :) Dzięki!
  • Odpowiedz
@J0g1: plan był wyłożony do konsultacji społecznych, właściciel miał to pewnie w nosie no i teraz ma bezużyteczną działkę, dobrze jak to jest działka którą dopiero chciałeś kupić, gorzej jak już jest Twoja :P bo zmiana planu jest w cholerę ciężka i trwa latami :P
  • Odpowiedz
@ptak_powszedni: właśnie zastanawiam się nad kupnem od 80 latki :D A mogą tak komuś zawinąć działkę? Bez odszkodowania? Może kupię od niej i wystąpie o odkupienie od gminy skoro postawili tam drogę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@J0g1: ale tam drogi nie postawili i nie wiadomo czy kiedykolwiek powstanie. Po to powstaje MPZP żeby nakreślony był ogólny plan rozwoju miejscowości i było miejsce na drogę w razie W. a że działka pozostaje bezużyteczna to już Twój problem obywatelu. Jak później procedura będzie nie mam pojęcia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@J0g1: to że jest plan to nie znaczy że będzie.
Ja mam działkę na której miała być droga wg planu.
Ale po 15 łatach okazało się ze drogi nie będzie
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: na razie jest przeznaczona w mpzp pod drogę więc nic tam nie wybuduje. Może czekać 15 lat aż zmieni się mpzp, może się kiedyś zmieni a może nie...

@J0g1: mpzp określa co MOŻE być na działce. Nikomu nic jeszcze nie zabrali. Po prostu stan na dziś jest taki, że może tam być tylko droga. Nie dostaniesz pozwolenia na budowę. Jeżeli faktycznie kiedyś rozpoczną budowę drogi to będą wykupywać grunty
  • Odpowiedz
@J0g1: Nawet kolor tej działki nie jest zaznaczony tak jak pozostałe, na pomarańczowo obszar "39 M" czyli obszary przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. To w ogóle nie jest działka "budowlana" w potocznym rozumieniu tego slowa, czyli nie jest przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe.

Teraz już wiesz skąd zapewne bardzo niska cena :)
  • Odpowiedz