Wpis z mikrobloga

Właśnie wszedłem w posiadanie Dekodera 4k od UPC.

Na pierwszy rzut oka fajne małe urządzenie ale nagle zapala mi się lampka. Dekoder miał mieć możliwość podłączenia Ethernetem a żadnego takiego złącza nie ma. Po dokładniejszym sprawdzeniu zestawu okazuje się że:

-Dekoder ma tylko 2 złącza, 1x HDMI 1x USB mirco (trochę bieda)
-Za to zasilacz poza gniazem USB 2.0 ma również gniazdo ethernet.

Czyli połączenie wygląda tak, zasilacz podpinam do gniazdka + usb do dekodera, a router łączę (po #!$%@? wie co) z zasilaczem.

Wynika z tego że w dekoderze musi być wifi żeby łączyło się z tym co nadaje zasilacz. Ale jeśli jest tam wifi to po co mam łączyć rj45 z zasilaczem. A tutaj pojawia się kolejny fakap. Otóż w UPC większość klientów ma ConnectBoxy które mają złącza FastEthernet (Na dzień dzisiejszy GigaConnect Box który ma złącza Gigabit Ethernet jest tylko w największej ofercie gigabitowego internetu). Więc jeśli połączę kablem ethernetowym zasilacz od dekodera to już tracę sporo łącza a potem owy zasilacz łączy się z dekoderem. Pytanie czy nie lepiej po prostu połączyć dekoder do WIFI.

Ktoś to może rozkminiał?

#upc #internet #telewizja #polska #dekoder #4k #bezprzewodowe #tv
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DevSharingan: mam ten nieszczęsny dekoder i nie polecam, wiesza się, jest wolny, niektórych nagranych pozycji nie można przewijać, więc nagrywam sobie film i muszę ogladac reklamy
  • Odpowiedz
@Meritneit: ja nagrywał nic nie będę ale tak jak mówię tutaj jest jedna dodatkowa rzecz która wydaje się totalnie niepotrzebna tj ten oddzielny zasilacz.

Przykładowo jeśli mam neta 750mbps z tym ConnectBoxem (a tak mam) to jak połączę kablem ten zasilacz to do zasilacza dojdzie DO 100mbps. Następnie zasilacz łączy się z dekoderem już po "sieci" (nie chodzi mi o zasilanie a internet) i tam idzie wtedy do tych 100mbps. A
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Meritneit: Nie. Dekoder ma po prostu najbardziej podstawowe zlacze ethernetowe, ktore obsluguje max taki transfer. Lepsze jest po prostu drozsze w produkcji. Dlatego ja uzywam tego dekodera po wi-fi. Ogolnie to slaby sprzet, ale ma jeden plus jakim jest synchronizacja klatek, a to bardzo wazne dla nowych telewizorow.
  • Odpowiedz
@damian1123: Wyjścia są dwa, albo mają kilka wersji routera, albo bredzisz a biorąc pod uwagę specyfikacje sprzętów i protokołów skłaniam się do drugiej opcji ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Z tym że jeśli mają kilka wersji zwykłego klasycznego ConnectBoxa to sami nie wiedzą o tym (a wałkowałem przez ostatni czas z 10 różnych konsultantów i straciłem na tych gamoni łącznie z 10h na infolinii przez ostatni tydzień).

Nie
  • Odpowiedz
@damian1123: Jednak jestem idiotą. Robiłem inbę tyle czasu z UPC a się okazuje że prawdopodobnie TV albo Xbox One S (albo jakiś #!$%@? kabel?) mają po swojej stronie słabe łącza FastEthernet. Wcześniej nie sprawdzałem ale uznałem że sprawdzę na laptopie (wcześniejszy nie miał rj45) i nagle okazuje się że też wykręcam 700mbps. Także przepraszam mój błąd. Co do dekodera dalej bym się wykłócał bo > USB 2.0 (standard obecny na rynku
  • Odpowiedz