Wpis z mikrobloga

dajcie mi 3 powody dlaczego nie zacząć zbierać już PKO i PZU na obecnie absurdalnie niskich poziomach? Niewiele niżej byliśmy tylko jak świat się miał skończyć przez covida, gospodarka miała stanąć a 90% populacji umrzeć.
Tutaj mówimy tylko o która trwa już prawie rok (listopad już niedługo) a obecne poziomy wskazują na zbliżający się koniec drylowania.
#gielda
  • 15
@a-l_d: Nikt nie wie na 100%, czy np takie PZU nie zleci na 15 zł a PKO na np 18 po to by kisić się tam kilka lat. To, co napisał @FootballShotTV to podstawowe ryzyko. To jest giełda, więc "pewniaczków" i darmowych lunchów brak.
Węglowa gwiazda, czyli Bumech, w 2012 chodziła powyżej 70 zł. Później 5 letni spadek poniżej 10 zł i następne 5 lat kiszenia. Dla tych, którzy brali w
@a-l_d: Ja mimo atrakcyjnej wyceny zdecydowałem się nie wchodzić, mój horyzont czasowy to mniej niż 3 lata. W Polsce gówno dopiero zaczyna się rozlewać. Wojna utknęła w miejscu, szkolenie poborowych na nowy sprzęt będzie trwało długo. Mam obawy, że w przypadku większych problemów fiskalnych pisowskie spółki zostaną kozłem ofiarnym.
@a-l_d złapałem dołek covidowy i wyprzedalem się na początku roku. Obawiam się jednak, że przy tym kryzysie szybkiego odbicia nie będzie a zamrożenie kapitału z inflacja 20% to realna strata. Ja chyba czekam na odbicie, wolę kupić PZU w drodze do 40 na 30 niż po 25 z perspektywą 20