Wpis z mikrobloga

#motoryzajca #pytanie #wroclaw

Mirki, mam pytanie.

Jak przerejestrowuje auto we Wrocławiu, to muszę przy składaniu wniosku przynieść stare tablice ?
Czy przynoszę je dopiero przy obiorze nowych ?

Mam obecnie tablice PZ, zmieniać na Wrocławskie czy olać i zostawić ?
Nie wiem jak we Wro patrzą na auto z Poznania :)
  • 10
Czy przynoszę je dopiero przy obiorze nowych ?


@StaryZielony: Jak składasz wniosek o przerejestrowanie, to dostajesz tymczasowy dowód i blachy i na tym jeździsz. Ale to działa jak masz auto zza granicy i tamtejsze tablice ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak z krajowymi jest blachami, to nie wiem ale wydawałoby się, że możesz jeździć na starych i zdać wszystko przy odbiorze nowych.
@StaryZielony

Niezależnie czy zostawiasz czy zmieniasz, tablice przynosisz wraz z wnioskiem o rejestrację. Przy zmianie oczywiście je oddajesz z wnioskiem i dostajesz od razu nowe. Jeśli zostawiasz to urzędnik musi sprawdzić czy nie są uszkodzone i musi nakleić nowe nalepki legalizacyjne (trzecia idzie w nowy dowód rejestracyjny).

We Wrocławiu jeździ tak dużo różnych aut, że nikt na to nie zwraca uwagi. Pełno PO, WB, WE, SK, GA itp. z leasingu.
@StaryZielony: Blachy przynosisz zaraz przy składaniu wniosku (nawet jak nie chcesz aktualizować na wrocławskie). Jak ostatnio aktualizowałem dowód, dostałem informację, że muszą sprawdzić ich stan i przy okazji nakleili nową naklejkę z hologramem.

Wolałem zostawić sobie stare blachy idąc logiką, że ludzie są bardziej wyrozumiali jak zobaczą, że nie jestem miejscowy, a odwalam jakieś dziwne rzeczy na skrzyżowaniach, których nie znam ¯\_(ツ)_/¯