Wpis z mikrobloga

#motoryzajca #pytanie #wroclaw

Mirki, mam pytanie.

Jak przerejestrowuje auto we Wrocławiu, to muszę przy składaniu wniosku przynieść stare tablice ?
Czy przynoszę je dopiero przy obiorze nowych ?

Mam obecnie tablice PZ, zmieniać na Wrocławskie czy olać i zostawić ?
Nie wiem jak we Wro patrzą na auto z Poznania :)
  • 10
  • Odpowiedz
@StaryZielony: Trafiają się debile którzy traktują obce tablice jako zło, ale jest ich niewielu. Najczęściej to na starych kamienicach i osiedlach trafi się dziadek który uważa, że to jest jego miejsce pod blokiem, ale to jest nieistotne czy to jest PZ czy DWR czy nawet DW ale nie jego xD

Co do tablic nie wiem. Ja pamiętam, że mnie to zawsze dziwi, ze trzeba z nimi iść.
  • Odpowiedz
Czy przynoszę je dopiero przy obiorze nowych ?


@StaryZielony: Jak składasz wniosek o przerejestrowanie, to dostajesz tymczasowy dowód i blachy i na tym jeździsz. Ale to działa jak masz auto zza granicy i tamtejsze tablice ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak z krajowymi jest blachami, to nie wiem ale wydawałoby się, że możesz jeździć na starych i zdać wszystko przy odbiorze nowych.
  • Odpowiedz
@StaryZielony

Niezależnie czy zostawiasz czy zmieniasz, tablice przynosisz wraz z wnioskiem o rejestrację. Przy zmianie oczywiście je oddajesz z wnioskiem i dostajesz od razu nowe. Jeśli zostawiasz to urzędnik musi sprawdzić czy nie są uszkodzone i musi nakleić nowe nalepki legalizacyjne (trzecia idzie w nowy dowód rejestracyjny).

We Wrocławiu jeździ tak dużo różnych aut, że nikt na to nie zwraca uwagi. Pełno PO, WB, WE, SK, GA itp. z leasingu.
  • Odpowiedz
@StaryZielony: Blachy przynosisz zaraz przy składaniu wniosku (nawet jak nie chcesz aktualizować na wrocławskie). Jak ostatnio aktualizowałem dowód, dostałem informację, że muszą sprawdzić ich stan i przy okazji nakleili nową naklejkę z hologramem.

Wolałem zostawić sobie stare blachy idąc logiką, że ludzie są bardziej wyrozumiali jak zobaczą, że nie jestem miejscowy, a odwalam jakieś dziwne rzeczy na skrzyżowaniach, których nie znam ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz