Wpis z mikrobloga

@eternalzz: To zależy, bojkotuje wszystkie testy online, ale jeśli pracodawca byłby konkretny za dobry pieniądz to jakieś proste zadanie na 1-2h pracy mógłbym zrobić.

Te zadania niestety są konieczne, bo poziom kandydatów jest totalnie losowy.
Sam rekrutuje technicznie i czasami mid zrobi zadanie tip-top a senior gubi się na podstawach, nie potrafi wyjaśnić jak z grubsza działa lombok, co robi hashcode, equals w javie itp.
@eternalzz: bojkotuję jedynie te, które według założeń są na 2-3h a wychodzą potem 2-3 dni - szczególnie jak to są zadania, gdzie trzeba napisać wszystko od zera to zawsze zapala mi się w głowie lampka.

Jak się zatrudniałem do obecnej firmy to miałem na 3-4h ale to takie przyjemne, bo infra była już ustawiona i tylko pozostało mi doklepać parę ficzerków, naprawić bugi i dopisać testy także ja byłem zadowolony.

Szczególnie,
@eternalzz: ostatnio wziąłem udział z limitem czasu 8h. Na co dzień w pracy rzadko mam okazję zacząć pisać coś kompletnie od zera, zawsze są jakieś firmowe biblioteki więc miałem z tego fun. Do tego później wykorzystałem ten projekt jako wsad do rekrutacji w innej firmie z którą ostatecznie zaczynam współpracę.
@eternalzz: jeśli ktoś nie ma nic do pokazania, to skąd pracodawca ma wiedzieć co on umie? bo nauczył sie na pamięć najpopularniejszych pytań rekrutacyjnych i wpisał do cv X lat doświadczenia?

osobiście nigdy nie dostałem zadania domowego, ale też zawsze miałem coś do pokazania na githubie, po czym dało sie ocenić mój poziom

koledzy którym nie chciało sie robić nic poza pracą, musieli często robić zadania domowe

i to jest normalne,
@marcin99b: no tylkoe ze teraz programisci dyktuja warunki. Bralem se udzial w 30 rekrutacjach prEz ostatnie 3 mies. Jakbym do kazdej robil zad. domowe to z 30 zrobilo by sie 6.
To jest wted miesiac pracy za darmo.
I jak mam se wybrac pracbazodawce z 6 firm tylko?
@marcin99b: jakis amazon, microsoft czu dell se moze robic takie rekrutacje bo maja marke ale jak jakis softwarehouse czy inny malo znany gracz mi kaze pisac apke to xD
Poza tym zazwyczaj nic sie nie pisze od zera.
Poza tym oni faja tak proste rzeczy ze nic sie chlop nie nauczy z tego.
@eternalzz: niby tak, ale nawet gdybym miał jakąś małą firme, to nie zatrudniałbym przypadkowych ludzi za taką kase

bez sprawdzenia czy ktoś ogarnia, to można zatrudnić sobie sprzątaczke... chociaż nie w każdym przypadku