Wpis z mikrobloga

@norbert-gie: xDD kolejny kuc czy ex-kuc, który nie ogarnia, że ludzie wolą dyskutować o łatwiejszych do zrozumienia kwestiach obyczajowych niż kłócić się o jakieś skomplikowane mechanizmy rynkowe, których nie ogarniają wykształceni ludzie. Podobnie było z sądami, przecież normalny człowiek usnął przy tej dyskusji bo nie dało jej się sporządzić do chwytliwych hasełek. Czy mnie to #!$%@?? Nie, bo sam mam o tym mętne pojęcie i #!$%@? na problemy gospodarcze i tak
  • Odpowiedz
Nie no pis powinien ustawą zmniejszyć inflację.

Potrafili jedną ustawą #!$%@?ć aborcję i TVN, inflacji nie ujebią jedną ustawą?
  • Odpowiedz
@Mehmet_arcimboldo: +1 byczku, dodam tylko że bawi mnie oburzenie że hur dur jak można zajmować się sprawami społecznymi bo to bzdury a najważniejsza jest gospodarka. Nie wiem czemu ten korwinowski pogląd tak wżarł się w umysły, że jest uważany praktycznie za dogmat. Kryzys gospodarczy to normalna rzecz w cyklu koniunkturalnym i jako zwykli ludzie nic z tym nie zrobimy a na kwestie społeczne (moim zdaniem tak samo ważne jak gospodarcze) możemy
  • Odpowiedz
Zresztą nie uważam, żeby jakikolwiek rząd miał szczególny wpływ na gospodarkę zależną od światowej koniunktury.


@Mehmet_arcimboldo: skoro rząd nie ma żadnego wpływu na "gospodarkę" to niech dadzą i 20 emeryturę skoro to wszystko wina "światowej koniunktury" XD

Rozumiem, że Francja to jest w jakimś innym świecie skoro mają inflację 5,8% a nie 16.1%?

Nie no pis powinien ustawą zmniejszyć inflację.


@Mehmet_arcimboldo: ustawami ją zwiększają rozdając hajs na prawo i lewo
  • Odpowiedz
@Mehmet_arcimboldo: ale oczywiście, że rząd ma wpływ na gospodarkę, chociażby tym jakie podatki nakłada na społeczeństwo, co robi z pieniędzmi z budżetu i czy kontroluje ilość pieniędzy na rynku.
Tak jak Szwajcaria dodrukowywała franki, żeby osłabić walutę żeby utrzymać ją na równym poziomie
  • Odpowiedz
Rozumiem, że Francja to jest w jakimś innym świecie skoro mają inflację 5,8% a nie 16.1%?


@Morf: Dlaczego we Francji zmniejszą się realne pensje i mają bezrobocie ponad 2-krotnie większe?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@norbert-gie: i co? Rząd ustawą ma obniżyć inflację? Ja wiem, że może zrobić więcej niż robi, ale zbicie inflacji wcale nie jest takie proste jak nie chce się przy okazji #!$%@? gospodarki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pwone: może przestać rozdawać pożyczane pieniądze, ograniczyć wydatki, uciąć niepotrzebne ministerstwa, obniżyć podatki coś chyba się da zrobić odwrotnego do rozdawania czy to jednak tylko w jedną stronę jest możliwe?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tymc: pewnie, że może. Ale trzeba stety albo niestety wypośrodkować. Rozdawnictwo oczywiście jest złe, ale na inflację najbardziej wpłynął covid a później wojna. Czy inflacja spowodowana przez pakiety pomocowe podczas lockdownu jest gorsza niż szalejące bezrobocie, które byłoby gdyby nie te pakiety? Najlepszy byłby brak lockdownu, ale wtedy też nie wiedzieliśmy jak zachowałby się wirus. Niestety sprowadzenie problemu tylko do 500+ czy dodatkowych 2 tys. dla emerytów to straszliwe uproszczenie.
  • Odpowiedz
@Lou_la: rząd powinien zajmować się TYLKO sprawami gospodarczymi a nie bzdurami które są odwracaniem uwagi od problemów.
Demokratycznie wybraliśmy rząd który jest a on przed wyborami dokładnie zapowiedział jakie ma wartości, więc zgodnie z demokracją większość społeczeństwa to popiera
  • Odpowiedz
udzie wolą dyskutować o łatwiejszych do zrozumienia kwestiach obyczajowych niż kłócić się o jakieś skomplikowane mechanizmy rynkowe, których nie ogarniają wykształceni ludzie


@Mehmet_arcimboldo: O ciekawe, co tutaj czytam "specjalistów" to to wszystkie takie proste, tylko w tym PiSie to sami debile i w ogóle #!$%@?ć ich. Teraz skulonyshiba.png i nagle "za skomplikowane" XD
  • Odpowiedz