Wpis z mikrobloga

Okazało się, że mam ostre zapalenie gardła. Lekarka dała mi antybiotyki i inne lekarstwa, ale co z tego, jak nie powiedziała mi w jakiej kolejności i jak je stosować. Pewnie okaże się, że będę miała chore nie tylko gardło, ale i żołądek, bo tylko to mi wspomniała, że,, bez xxx leku zniszczę sobie doszczętnie żołądek"

#zdrowie #medycyna
  • 11
@hurb racja, na recepcie pisze, ale tylko ile razy dziennie. Nie wiem, co stosować na czczo, co ile godzin po posiłku :( ale przeszukam internet i się w końcu dowiem
@iamNadia: https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/probiotyk-po-czy-przed-antybiotykiem,7342,n,168

Jeśli przyjmujesz probiotyk przy antybiotyku, w większości przypadków zaleca się zachowanie odstępu między preparatem probiotycznym a antybiotykiem. Okres ten najczęściej obejmuje 1-2 godziny odstępu, przy czym dla większości preparatów nie ma istotnego znaczenia czy probiotyk zostanie przyjęty przed czy po dawce antybiotyku. O wiele ważniejsze jest, aby zachować odpowiedni odstęp czasu między substancjami.

Ważną kwestią jest również to, że probiotyki powinno stosować się przez cały okres leczenia antybiotykiem, a