Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie #naukaprogramowania #java

Czy 40 zł i B2B dla osoby bez doświadczenia, pierwsza praca Java, jest ok? Nie jest to podejrzanie dużo? Jaką działalność najlepiej założyć i jaki sposób rozliczania wybrać? Nigdy nie miałem firmy, a muszę to ogarnąć dość szybko. Poradzę sobie sam, czy lepiej skorzystać z jakiegoś biura podatkowego?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630f2b44a07f85290e3cfc3a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 22
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli zdecydujesz się iść na B2B, weź księgowego. Naprawdę. Prawo podatkowe było dość skomplikowane, a to, co teraz z nim robią to jest masakra. Moja żona jest księgową i nawet ona oddała obsługę mojej DG księgowemu działającemu z firmami IT, bo nie chce ryzykować.

Jeśli szukasz księgowego, to najlepiej chyba się zapytać na jakiejś grupie FB, np. Programista na swoim.

Co do stawki, to jest taka sobie, jeśli masz
  • Odpowiedz
@washington: Bo zwolnienie z ZUSu zaraz się skończy, a nie jest pewne, czy przy takiej startowej podwyżce, za pół roku będzie mógł wynegocjować podwyżkę. Plus większa odpowiedzialność niż np. UoP, plus brak urlopu, ZUS ZUA itp.
@AnonimoweMirkoWyznania: spróbuj wynegocjować umowę o pracę lub chociażby umowę zlecenie. Przy takich stawkach nie ma co się wypalać ze zniżki na start. Więcej z tego wyciągniesz np. w drugiej pracy kiedy stawka
  • Odpowiedz
PospolitySzejk: @washington @everybodykombinerki

Kalkulator w necie pokazuje, że 40 zł na godzinę + vat to jakieś 5000 zł netto. Coś nie tak? Wydaje mi się, że 5000 zł na rękę bez doświadczenia to całkiem spoko kasa, zwłaszcza, że mam ogromną motywację i mam zamiar dużo się uczyć oprócz pracy, więc to doświadczenie + mój zapał dadzą mi np. za rok dużo większe perspektywy.
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie zrozum mnie źle, to jest bardzo dobra kasa ogólnie. Ludzie tyle zarabiają po latach doświadczenia w innych branżach. Jeśli masz motywację, uczysz się dużo, to po prostu szybko idź po podwyżkę albo do innej firmy, pewnie za rok będziesz miał więcej doświadczenia i wiedzy niż przeciętny, niezorganizowany i niezainteresowany klepacz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czy 40 zł i B2B dla osoby bez doświadczenia, pierwsza praca Java, jest ok?

Wg mnie to mało.

Kalkulator w necie pokazuje, że 40 zł na godzinę + vat to jakieś 5000 zł netto. Coś nie tak? Wydaje mi się, że 5000 zł na rękę bez doświadczenia to całkiem spoko kasa, zwłaszcza, że mam ogromną motywację i mam zamiar dużo się uczyć oprócz pracy, więc to doświadczenie + mój zapał dadzą mi np. za rok dużo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jest takie wielkie francuskie #korpo we Wrocławiu które słynie z tego że za dużo nie płacą. I ono dla ludzi bez żadnego wykształcenia w IT ani doświadczenia ma taki program stażowy. Tam przez 3 miechy jesteś stażystą bez żadnej odpowiedzialności a oni robią ci intensywny kurs z Javy. Kodzisz jakieś gówno kody na zlecenie. I oni za to płacą 4k. Teraz się zastanów czy jak jesteś samodzielnym
  • Odpowiedz
OP: @HellsGambit

Aha, i miałbym się przeprowadzić do Wrocławia, wynająć kawalerkę za 2500 zł i odbywać kurs Javy, którego już nie potrzebuję? Brzmi ekstra, chętnie zamienię 5,7k pracy zdalnej na przeprowadzkę do obcego miasta kilkaset kilometrów dalej :d

Chyba że staż odbywa się zdalnie? Brałem udział w castingu na staż w epam i mnie nie wybrali ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
PolnaStara: @Patres

40 zł na godzinę daje 6720 zł w przypadku 21 dni roboczych. Z tego po odjęciu danin i uwzględnieniu ulg zostaje 5600 - 5800 zł w zależności, czy uda się uzyskać IP BOX. Skala podatkowa 12/32%. Po 6 miesiącach kończy się ulga na start i zaczyna się stawka referencyjna, która trwa 24 miesiąca i z tych 5600-5800 spada do 5400-5550 zł
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz