Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W niektórych krajach podobno gonią za torrenty. To wpadłem na pomysł jakby tak kupić sobie serwer wgrać tam program transmission do pobierania torrentow na ten serwer a do siebie ściągać ściągnięte pliki spakowane w zipie przez przeglądarkę
Kombinowała tak ktoś w UK czy Niemczech czy innym antypirackim kraju ?
#komputery #pytanie #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odczuwam_Dysonans: że serwer np w Polsce albo innej Mozambii
ISp nie widzi ruchu torrentowego tylko zwykłe pobieranie przez przeglądarkę. Na swoim kompie nic nie uploadujesz. Zatem ISP nie poda Cię policji w tym kraju chyba ?
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Chyba tylko w Korei mogą karać obywateli za coś, co jest przestępstwem w Korei ale nie w miejscu popełnienia czynu. W każdym innym kraju jeśli zrobiłeś coś w miejscu gdzie to nie jest zakazane (np palenie trawki w Holandii) to nie mogą (zgodnie z prawem) nic ci zrobić w twoim kraju.
PS. W Korei mogą cię skazać za palenie trawki w Holandii mimo, że tam jest to legalne, bo w
  • Odpowiedz
Podsumowując, jeśli znajdziesz kraj gdzie torrenty są legalne i w tym kraju będziesz zaciągać to potem zapewne możesz sobie przesłać. Problem z tym, że twój kraj (UK czy Niemcy) ma umowy licencyjne na dzieła typu programy czy filmy więc to nie fakt torrentowania, tylko posiadania bez licencji jest penalizowany więc i tak jest to nielegal.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xianth2: @wojciet: no słyszałem że isp odcinają internet jak się używają torrentow i kabluja na Ciebie. To myślę że mój pomysł mógłby wypalić w końcu z neta od isp nie ściągasz torrentow robi to serwer gdzieś tam ale kogo to obchodzi :P no chyba że hostingowe centra same kabluja to też lipa
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: możesz nazwać jak chcesz, jeśli sprawdzą ci kompa i znajdą tam np. Photoshopa nazwanego Ubuntu 21.3.7zip to i tak ci dojebią.
Cały czas mówię o stanie prawnym, a nie narzędziach detekcji podejrzanych o posiadanie nielegalnego softu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzlosiem: @Xianth2: no tylko pytanie jakie będą transfery z taniego serwera w jakiejś bananowej republice :P chociaż po chomikuj widać że się da. Może i jest to jakiś sposób, ale w Polsce akurat ścigają tylko za jakieś polskie gówno i to nieudolnie. Jeśli mówimy o udostępnianiu, to muszę a sumie kiedyś zblokować na firewallu upload torrentów i ciekawe jak to wpłynie na prędkość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xianth2: a to racja. Mnie jedynie chodzi o to że isp Ci neta nie odetnie i nie poda cię na policję a tak podobno na zachodzie jest.
W Polsce jest spoko 20 lat używam warezow, torrentow i 0 problemu :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojciet: no do własnego. Temat dla mnie nowy bo tyle co NASa postawiłem i się jaram xD
Jadę właśnie do Zakopanego a w domu już pobrany nowy odcinek house of dragon w najlepszej jakości :D
W Polsce chyba wywalone wszyscy mają no chyba że polskie "hity" ktoś udostępniał to faktycznie gonili.
  • Odpowiedz