Wpis z mikrobloga

Mireczki, chce przepisać samochód na moją mamę, niestety kobiecina nie ma prawa jazdy, a co za tym idzie, żadnych zniżek. Czy jest możliwość żeby auto było na moją mamę, a OC na mnie? Jest jakaś kara, jeżeli nie zgłoszę ubezpieczycielowi zbycia auta? #oc #ubezpieczenia
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@OrzechowyDzem tego to ja się w sumie domyślałem, ale czy jeżeli nie zgłoszę ubezpieczycielowi zmiany właściciela to coś mi za to grozi? Z tego co wiem, to OC jest na auto a nie na osobę, więc jeżeli będzie opłacone to ubezpieczyciel będzie drążył temat?
  • Odpowiedz
@patryk747: OC przejdzie na nią w momencie przeniesienia własności pojazdu, nie powiadomisz to TU nie wiedząc o tym przyśle do Ciebie wznowienie i będzie windykować, sam powiadomisz wtedy że nie masz już tego pojazdu żeby to odkręcić, następnie mama dostanie rekalkulację, którą też będą windykować. Tak się skończy kręcenie.
  • Odpowiedz
więc jeżeli będzie opłacone to ubezpieczyciel będzie drążył temat?


@patryk747: Firmy wyrywkowo sprawdzają polisy czy się wszystko zgadza z bazą CEPIK, i w przypadku każdej szkody też sprawdzają, jak wyjdzie to masz problem.
  • Odpowiedz