Wpis z mikrobloga

Ostrzegam przed robiebien jakichkilwiek interesów z @zdechly_dzban. Dostał pieniądze w piatek i do tej pory się nie odezwał. Z historii profilu wynikało, że jest porządnym użytkownikiem taugu., Po wpisaniu numer tel na który poszedł blik w google jest dużo opinii, że to oszust.

#perfumy
  • 43
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@alvaro1989: ja zgłosiłem oszustwo na 110zł, czy jakoś tak. Po roku przyszło pismo, że oszukanych zostało ponad 50 innych osób. Jakież było moje zdziwienie, gdy po prawie dwóch latach od zgłoszenia przyszedł listonosz z kwotą 110zł xD
Także @bugzer: zgłaszaj jak najbardziej :)
  • Odpowiedz
@bugzer: dodaj że wyłudzenie danych osobowych. O to bardziej ścigają niż o pieniądze. Ma numer telefonu imię nazwisko a także adres bo jeśli wysłałeś blikiem to jest adres nadawcy i miejscowość nadawcy.
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur: nie podaje jeszcze numery telefonu, chlop ma czas na naprawienie swoich błędów. Napisał mi sms z 3 godziny temu, że jutro odeśle kase spowrotem. Szczerze mówiąc w to nie wierze ale szanse trzeba dać :)
  • Odpowiedz
@balbezaur: jesteś pewny ? Bo jak ja dostaję przelewy blik to czasem wyświetla się adres a czasem. Dzisiaj robiłem przelew blik koledze i przy mnie otworzył ten przelew w aplikacji i było tylko moje imię i nazwisko
  • Odpowiedz
@balbezaur: Jest dokładnie tak jak napisał @bugzer: czyli wszystko zależy od banku z jakiego został wykonany BLIK. Jeden bank pozwala zdefiniować jakie dane otrzyma odbiorca, a drugi z automatu przesyła całość z adresem itp. (i nie ma możliwości tego zmienić).
  • Odpowiedz