Wpis z mikrobloga

Mam wstępnie wybrany projekt małej praterówki, oczywiście oszczędzam na czym można, dom mały 110m, w planie z jedną łazienką bez osobnego wc. Kotłownio - pralnia z wejściem od wiatrołapu. Ogrzewany będzie na 100proc PC. Co sądzicie o zrobieniu w kotłowni również WC? Wyłożyć ją jakimiś tanimi płytkami. Czy zrobienie tam instalacji CO tak aby nic nie było widoczne jest bardzo problematyczne? W sumie miałoby to taką zeletę, że nie byłoby w domu pomieszczenia w którym można by odpuścić sprzątanie no i będą na podwórku nie trzeba będzie zmieniać butów idąc za potrzebą.

Kotłownia ma wymiary 2,49 x 1,82 więc nie za bardzo byłoby jak wydzielić wc z osobnym wejściem od korytarza.

#dom #budowadomu
#budujzwykopem
  • 30
@cotozazycie: coś za coś. Ja muszę mieć ten pokoik, żeby wstawić biurko i móc spokojnie pracować. A komunikacja, no cóż, zawsze jest przy większej ilości pokojów. Ze swojej spiżarki też zrezygnowałem; jak mury były zrobione to zauważyłem jak źle to wyszło. Z twojego projektu to da się tylko w garderobie wykroić wc. W gospodarczym sie nie zmieścisz moim zdaniem. I koniecznie zrezygnuj okna narożnego - to jest głupota.
@cotozazycie No ja miałem założenie, żeby każdy miał dla siebie kąt i żeby sobie w drogę nie wchodzić, a przestrzeń to na podwórku.
Okno narożne w kuchni to bezsens, bo płacisz za 2 okna+ a dostajesz prześwit jednego, do tego bardzo problematyczne bywa.

chcę go nieco wydłużyć po krótszym boku

to zastanów się czy od razu do architekta nie iść po projekt indywidualny. Bo to zmiana istotna zajebiście istotna i wymaga całkowitego
rezygnuję z garderoby i spiżarni


@cotozazycie: Rezygnacja ze spiżarni to duży błąd, będziesz sobie pluł w brodę. Nawet takie pomieszczonko 1,5 m.kw. jest bardziej praktyczne niż 5 m.kw. salonu. Jest gdzie wepchnąć środki czystości, ścierki, szmatki, różne AGD - frytownice, parownice, mopa, odkurzacz, deska do prasowania, jakieś zapasy, zgrzewki wody czy mleka i ogólnie wszystko czego nie chcesz trzymać na widoku w domu, można też wepchnąć coś na szybko jak przyjdą