Wpis z mikrobloga

Jesień zbliża się wielkimi krokami więc trzeba zrobić aktualizację szafy. Jest jakaś sensowna rozpiska jakie ciuchy w jakiej temperaturze nosić? Chciałbym robić trasy 40-50 km i wolałbym uniknąć niespodzianek.

Wyjazd przy 23 stopniach, powrót przy 15. A za chwilę będzie jeszcze zimniej. Wystarczy jakaś kurtka na koszulkę + nogawki do bibsów?

#rower
  • 11
@Paczek_w_masle: nie ma takiej rozpiski i nikt takiej nie zrobi. Ja np. do 15 stopni jeżdzę w bibsach i koszulce, poniżej nogawki i bluza. Chyba bikeshow robił nawet taki artykuł gdzie pisał dokładnie w takim samym tonie, co organizm to inaczej odczuwa temperaturę.
@Paczek_w_masle: Z rzeczy które ja noszę to:
- Ciepła potówka z długim rękawem, może być też z wstawką chroniącą przed wiatrem jak jeździsz bez wiatrołapacza. Najlepiej kilka takich kupić bo tanie a się przyda
- Rękawki + nogawki
- Długie spodnie cienkie
- Długie spodnie grube
- Lekkie rękawiczki
- Ciepłe rękawiczki
- Bluza
- Kurtka
- Ochraniacze na buty
- Ciepła skarpeta
- Czapka
- Buff

To co kiedy zakładam
Sam muszę się w końcu zaopatrzyć :p


@Wycu91: W Decu kupiłem rok temu bluzę która ma folijkę na klacie. Generalnie złoto, mogę śmiało polecić bo trochę w niej wyjeździłem już.

https://www.decathlon.pl/p/koszulka-na-rower-szosowy-triban-rc500-shield-dlugi-rekaw/_/R-p-306992?mc=8544787&c=Czarny

cc @Paczek_w_masle
Rękawki też mają spoko, ale z nich korzystam tylko awaryjnie bo nie lubię czuć obszycia na bicku.
W Decu kupiłem rok temu bluzę która ma folijkę na klacie. Generalnie złoto, mogę śmiało polecić bo trochę w niej wyjeździłem już.


@Wyrewolwerowanyrewolwer: Jakbym wiedział rok temu, że jest taka świetna to bym brał zamiast bluzy z Raso. Ona też jest bardzo dobra, ale bywają dni kiedy wiatr daje w kość.

cc: @Paczek_w_masle:
potwierdzam, rękawki w decu są bardzo spoko.
Nogawki z resztą też, tylko z rozmiarówką może być różnie.
@Wycu91: No tutaj wiatru nie czujesz (poza rękawami lekko), bo masz taki typowy ortalion na klacie.
Jeżdżę w niej w takiej przejściowej pogodzie w samym base (bo jak się zimniej robi to już chomik jednak) i jest ok, nie przegrzewam się ani nie wychładzam.
Teraz decathlon nowe serie wprowadza, to może udać się zapolować na jakieś promki.

Jak wcisnę rozmiar mniejsze (co nie jest takie trudne) to trzymają się dobrze.

Tylko
ale po opiniach dalej widzę ten sam temat: zsuwają się


@Wycu91: Przejechałem w nich całą jesień/zimę/wiosnę i nie miałem z tym ani razu problemu, zawsze je zakładałem na skórę, pod nogawki od spodenek. Może za duże rozmiary?