Wpis z mikrobloga

Czy jedzenie dwa razy dziennie(koło 12:00 i 18:00+ ewentualnie jakaś mała przekąska)w jakikolwiek sposób źle wpływa na pracę organizmu i nasze zdrowie? Od jakiegoś czasu zauważyłem że totalnie nic nie mogę zjeść na śniadanie, a jeśli sie przemogę i zjem coś (niewiele) to potem jestem i tak duużo bardziej głodny niż jakbym nie jadł do godziny 12:00, również po takim porannym śniadaniu bardzo ciśnie mnie do toalety :/ #dieta
  • 6
@Szantos ja mam bardzo podobnie. Już dawno zrezygnowałem ze śniadań bo trudno mi bo coś wmusić a jak już zjadłem to i tak za 2 godziny byłem bardzo głodny. Teraz jem ok. 11 i później 17-18. Pomiędzy czasami jakiś wafelek albo coś podobnego. Nie wiem jak to wplywa, prawdopodobnie nie powinienem tego robic ale...
@Szantos: Nie dla wszystkich taki styl życia, ale indywidualny metabolizm nie kłamie. Ja to teraz czasami jem jeden (ale solidny) posiłek o 18ej i git. Parametry zdrowotne wszystkie w normie, energii mi nie brakuje nigdy nie czułem się lepiej.
@Szantos: @shitman6: to może być dobrze, choć nominalnie będzie nazywane elementem cukrzycy, albo jak kto woli automatycznym glodzeniem, dla zmniejszenia cukru we krwii, należy jednak pić (w tym piciu w zależności od intensywności pracy powinno być minimum cukru, słodkie napoje mają go zwykle za dużo, nie dotyczy osób przesadnie chudych)

możliwe, że nie jest to złe jeśli pracuje się nad psychiką (budowaniem spokoju przez zdecydowaną większość dnia) i nauczy się