Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #wojsko #wojna

Historia dzieje się na naszych oczach. Olaf Scholz zapowiedział:

"W porównaniu z USA w Europie istnieje ogromna mnogość systemów zbrojeniowych. Z tego powodu pojawia się potrzeba ich ujednolicenia".


- ujednolicenie europejskiego uzbrojenia (nici z czołgów K2 dla Polski),
- możliwe że nici z Abramsów, Himarsów i innego wojskowego sprzętu.
Jest możliwość powołania wspólnej europejskiej armii jako kolejnego kroku.

- koniec z prawem Veta w UE, teraz będzie głosowanie większościowe.
  • 31
  • Odpowiedz
@taazowsky: Polacy będą popierać takie pomysły, przecież nie wyjdą z federalnej UE.
Marsze LGBT > Czołgi K2
To nic, że Niemcy nie mają możliwości ich stworzenia w szybkim czasie. xd
  • Odpowiedz
@kukold: Już wyparcie XDD

Koalicje zdecydowanych
Niezwykle istotnym zagadnieniem, jak podkreślił niemiecki kanclerz, jest obrona. W porównaniu z USA w Europie istnieje ogromna mnogość systemów zbrojeniowych. Z tego powodu pojawia się potrzeba ich ujednolicenia.

– NATO pozostaje gwarancją naszego bezpieczeństwa – podkreślił Scholz. Ale i tu trzeba zmian, choćby wyciągnięcia wniosków z ubiegłorocznych wydarzeń w Afganistanie. Dlatego Niemcy wspólnie z innymi partnerami unijnymi zatroszczą się o to, by planowana szybka grupa
  • Odpowiedz
@StonogaPL: Najpierw odejdą od prawa veta, później będą to forsować. W Polsce nikt im się nie sprzeciwi, bo Polacy wolą być w UE, niż mieć armie. Heh tak będzie xd Najwyżej wyjedziemy gdzieś do teksasu xd
  • Odpowiedz
@Sarmataa: Będzie podział UE na "stara" i "nowa" cześć + Ukraina i państwa które weszły do unii po 2000r czego dopilnują Stany Zjednoczone, bo już i tak niemiaszki zrobili straszny burdel w EU bez niczyjej pomocy i niestety będzie to rozwiązane w taki sposób. UE nie jest osobnym bytem, tylko jest pod totalna kontrola stanów Zjednoczonych, które gwarantują jej bezpieczeństwo.
Niemcy sobie mogą mówić co chcą, ale bez aprobaty Waszyngtonu mogą
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy: Może tak być, że to ostatni zryw Niemiec. Ale myślę, że skoro Niemcy zostały namaszczone przez USA na obrońcę w Europie to te słowa mogą mieć pokrycie. USA od dawna apelują do Niemiec o większe wydatki na zbrojenia.

@zgubiles_sie_jelonku: Albo to odcięcie się od Rosji i wybranie mniejszego zła. Skoro już nie można współpracować z Rosją to chociaż zdominują Europę w imieniu USA.

@niemampsa: Dlatego odchodzą od Veta,
  • Odpowiedz
@Sarmataa: Zostały, ale olały zarząd powierniczy w postaci sprytnych semitów z USA, dostali nawet nagane od Trumpa, ze mają zbilansować swoje wydatki, nie posłuchali, więc Polska dostałą uzbrojenie z Korei, nie dlatego, ze mamy takich wybitnych strategów jastrzębiół i orzełków, korea też nie przyszła do nas z uzbrojeniem bo oni to wymyślili, tylko kupujemy te czołgi, bo USA piecze 2 a nawet 3 pieczenie na jednym ogniu - pubudza produkcje uzbrojenia
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że ta wojna przyśpieszy dalszą integrację europy we wspólne mocarstwo jako przeciwwaga USA i Chin, a nie doprowadzi do całkowitego załamania się i rozbicia na państwa narodowe, które będą we wiecznym konflikcie opartym na historyczne zaszłości.
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy: Z tym pstryczkiem dla Niemców od USA się zgodzę. XD Ja nawet mam podejrzenia, że akcja z finansowaniem Majdanu to szachy 5D, które wyszły, aż za dobrze.
Też sobie myślałem, że Niemcy teraz zaczęły rywalizację z USA, ale patrząc na te podkreślanie znaczenia NATO to wygląda jak posypanie głowy popiołem. Reakcja USA będzie ciekawa, ale mogą przyjąć te przeprosiny kosztem Polski.

@niemampsa: Warto zauważyć, że ostatnio w sprawie dzielenia
  • Odpowiedz