Wpis z mikrobloga

Czy sytuacja w której produkt nie pasuje do tego do czego został wyprodukowany może być traktowane jako reklamacja?

Kupiłem na #allegro tłoczki do zacisków samochodowych i niestety nie pasują do mojego modelu auta, a mineło już 14 dni na zwrot.
Czy w takiej sytuacji sprzedawca powinien przyjąć produkt jako reklamacje czy już po zawodach?
#pytanie #handel #olx #kiciochpyta #prawo
  • 5
@Jestem_Tutaj: Reklamacja niezgodności produktu z opisem. W opisie aukcji był podany model auta. Na opakowaniu jest już tylko średnica i niestety nie pasująca do mojego zacisku.

Tłoczki już kupiłem w sklepie prawidłowe.

No nic, skoro tak to chyba wystawie je po prostu do sprzedania za niższą cene.
@Urban7735: no kolego ciężki temat, zwrot 14 dni bo przez neta. Pytanie clue - czy w opisie aukcji był wskazany twoj model auta/zacisku/modelu do którego pasuje konkretnie? Jak tak to reklamacja jak najbardziej tytułem niezgodności towaru z ogłoszeniem. Jak było ogólnikowo napisane, bądź - wymigane tj przedawca mówi że sprawdzenie ostateczne leży w gestii klienta a aukcja jest poglądowa - zapomnij o zwrocie. Zaciski postaw na półke
@Farelka2000W: Był konkretny model auta. Nie było adnotacji o której wspominasz. Spróbuję z ciekawości jutro napisać do sprzedającego.

Nie jest to też jakiś majątek, żeby walczyć niewiadomo jak o tą kase. Ale do niczego mi nie potrzebne te tłoczki teraz.

Dzięki za odpowiedź!