Wpis z mikrobloga

Mam pytanko, czy jesteście w stanie mi podpowiedzieć jaka może być przyczyna lekkiego przekręcania się licznika wody? Napomnę tylko że niedawno odbył się u mnie remont podczas którego wymieniona została instalacja wodna. Po wymianie pojawiał się jednak problem z jej nieszczelnością podczas prób ciśnieniowych. Po naprawieniu newralgicznych miejsc ciśnienie już nie spadało podczas testów (nabite było 5bar i wskaźnik nie malał przez ponad 24h).
Remont się zakończył natomiast naszło mnie aby upewnić się że czy wszystko jest w porządku. Dziś rano zrobiłem zdjęcie licznika wody i po 8 godzinach gdy wróciłem z pracy zimna woda delikatnie się przekręciła. Od zakończenia remontu (jakieś 2 tygodnie) nie było skarg od sąsiada z dołu ani nie widać nigdzie żadnych wycieków.
Może macie jakąś teorię lub sposób aby się dowiedzieć o co chodzi. Martwię się tym że przyjdzie mi kuć ściany za kilka miesięcy (,)
Dorzucam zdjęcie licznika zimnej wody (ciepła się nie przekręca)
#remontujzwykopem #remont #pytanie #hydraulika
samsepiol - Mam pytanko, czy jesteście w stanie mi podpowiedzieć jaka może być przycz...

źródło: comment_1661785616WoXoeoDEeoa5y95DCOi2eD.jpg

Pobierz
  • 16
@patrolez: w sumie nie wiem po co w ogóle to zamazywalem ¯\_(ツ)_/¯

@blackmilk: @repulse89: chodzi mi o odczyt licznika a nie jego pozycję xD

@DryfWiatrowZachodnich: @elf_pszeniczny: @laza: w sumie nie pomyślałem aby spróbować nastawić krany na ciepłą wodę, a zawór od spłuczki zakręcić całkowicie. Dziś w nocy przetestuję i wtedy teoretycznie powinna się przekręcić ciepła woda co będzie świadczyć że któryś kran cieknie (ewentualnie nic się
@samsepiol przyczyn może być kilka. Pierwsza to oczywiście wyciek. Druga to w układzie były gdzies resztki powietrza i masz zawór odpowietrzający który je systematycznie usuwa robiąc miejsce dla wody. Trzecia to ciśnienie wody w sieci się zmienia i zegar może się kręcić w jedną i drugą stronę - szczególnie jak mieszkasz na osiedlu domków. Czwarta - być może spłuczka Ci przepuszcza delikatnie wodę, co ciężko zobacz gołym okiem - możesz zabarwić czymś
masz zawory skażeniowe albo zwrotne zainstalowane? przy dwóch licznikach ciepła/zimna może ci gdzieś wode przepychać w jedną albo w drugą strone, jak np spadnie ciśnienie w ciepłej to ziemna może ją przepchnąć :)