Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Dobra bo już chłopa męczą to podaje przepis na pizze co robię i zawsze mi wychodzi. Od razu mówię, że używam pieca do pizzy, ariette czy jakoś tak, kosztuje z 400 zł, ale często robie więc mi się opłaca, piekę zawsze na 5 (nie zmodyfikowany)

Składniki na 8 pizz

1 kg Mąki 00
450-500 ml wody
100 ml oliwy z oliwek
2 łyżeczki soli
3 łyżeczki cukru
25g drożdży świeżych lub paczka drożdży instant 7g

1) bierzemy jakąś miske tak niech ma pojemność minimum 1,5 litra. Wsypujemy 2 czubate łyżki mąki i cukier, do tego dajemy 450 ml ciepłej wody, mieszamy żeby się rozpuściło. Jak rozpuści się, to wsypujemy drożdże i je też mieszamy żeby się rozpuściły. Zostawiamy na jakieś 20 minut żeby sobie urosly.

2) resztę mąki mieszamy w drugiej dużej misce, takiej no na 5 litrów żeby było wygodnie, z solą, potem dodajemy oliwę i też mieszamy, będą grudki, ale nie przejmować się, zrobić jako tako.

3) jak drożdze urosną, to myjemy łapy i wlewamy drożdże, ciasto wyrabiamy ręcznie, i teraz tak: jak po paru minutach jest dalej klejące do rąk to trzeba dodać trochę mąki, nie dużo, łyżeczkę, wyrobić i ewentualnie wrzucić kolejna aż konsystencja będzie ok tzn nie będzie się kleić. Ewentualnie będziecie mieli mokry piach tzn masa grudek i też nie fajna konsystencja to wtedy dodać wodę, ale też pół kieliszka na raz, parę minut i znów ewentualnie. Dlatego wodę napisałem w przedziale.

4) Ogólnie powinniście mieć teraz 1600 gram ciasta około, dzielicie na 8 i robicie kulki, kładziecie pod ściereczka żeby urosly, tak z 15 minut, żeby też nie wyschły.

5) nagrzewacie piec, tak z 15 minut, rozwalkowujecie ciasto, kładziecie suchy placek do pieca na 45 sekund, wyciągacie, obracacie na drugą stronę, poza piecem dajecie sos i składniki na tą lekko podpieczona już stronę i kładziecie jeszcze raz do pieca na 2,5 minuty, wyciągacie i jecie, a nie zużyte ciasto wrzucacie do worków foliowych i do lodówki.

Ciasto ogólnie jest dość miękkie przed pieczeniem więc najlepiej używać łopatek co są w zestawie żeby włożyć ją do pieca.

#jedzenie #pizza #gotujzwykopem #chwalesie
Pobierz Shitadel - Dobra bo już chłopa męczą to podaje przepis na pizze co robię i zawsze mi ...
źródło: comment_1661777070MbTb1xoef34aI9XNu6Tdmg.jpg
  • 7
@Shitadel: Mamma mia! Pasta lavista baby.
1000g mąki
580ml wody
2-5g drożdży świeżych w zależności jak szybko ma być ciasto
40g soli.

Wszystko #!$%@? do miski, mieszamy, ugniatamy ze 20min, dzielimy na porcje, do pojemników. Wyrasta w 3-5h w zależności od temperatury.

To taki zmodyfikowany mój przepis na napoletane, bo z nią więcej i dłużej #!$%@? się.