Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki, za miesiąc startuję w moich pierwszych zawodach - półmaratonie. Pytanie dość głupie, ale ile przed godziną startu trzeba się pojawić na zawodach? Jak to u was wygląda? Czytałem gdzieś, że 3h, w innym miejscu że 20 minut ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zakładając, że pakiet startowy mam odebrany dzień prędzej.
#biegajzwykopem #bieganie
  • 11
@dukk: jakiś duży bieg? Jeśli mniejszy to możesz dać sobie mniej zapasu.
W przypadku większych uwzględnij czas dojścia/dojazdu (często tramwaje/autobusy są wyłączone), przebicie się przez tłum i ustawienie na linii startowej.
Bądź tak ok 30 minut przed startem (uwzględnij koniecznie korki) aby się nie denerwować, że się spoznisz, bo to ci nie pomoze w biegu. Lepiej na spokojnie zrobic rozgrzewkę, trochę 'pooddychać atmosferą' ktora będzie podczas biegu i startować
@dukk: Jeżeli masz numerek to kwestia zaparkowania samochodu dojścia na start, jakiejś podstawowej rozgrzewki + awaryjnej sraki czy siku.

30-40 minut przed startem wydaje się być rozsądne, żeby się ze wszystkim wyrobić. Jeżeli jesteś pasażerem i nie musisz się martwić o parkowanie to 20 minut jest wystarczające.
@MirkobIog: @dukk: dokładnie to co mowi Mirkoblog.
Idz tez koniecznie do kibla tuz przed (będą kolejki), bo nawet jak przed biegiem czujesz, ze jest ok, to w trakcie biegu moze Cię przycisnąć (sikanie) albo co gorsza ukryte sranie, a to naprawde jest malo komfortowe i biega się ujowo. Szukanie krzaków, sikanie po kątach to strata czasu, wybicie z rytmu, wiec koniecznie przed biegiem
@dukk: dokładnie, duzy maraton.
Zapoznaj sie czy komunikacją dojedziesz (jesli wybierasz tę opcję). Ja raz zrobilem błąd i bylem przygotowany na tramwaj w Poznaniu a oni wyłączyli całkowicie wszystko, a bylem przekonany, ze parę przystanków dojadę, bo trasa tramwaju w ogole sie nie pokrywala z trasą maratonu.
Musialem awaryjnie biec do taksówki bo bym nie zdążyl, stres i to nie pomagało w biegu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mekeke2: @MirkobIog: Dzięki za wskazówki, nie pomyślałem o wc, a to faktycznie może być grubsza sprawa( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do dojazdu to mam już ogarniętą komunikację miejską z stronki organizatora no i jeszcze sobie ją przejadę dzień wcześniej po pakiet.
Pytanie dość głupie, ale ile przed godziną startu trzeba się pojawić na zawodach?


@dukk: ogolnie musisz byc 2-3h przed startem, organizator robi testy antydopingowe, po czym bedzie badać was lekarz czy jesteście w stanie biec wybrany dystans. Jak to przejdziesz to tylko zostaje 5-10cio minutowa rozmowa z psychologiem, zebys walczyl do konca, nie poddawal sie, w skrocie: ze jestes najlepszy! Wtedy 2minutki z trenerem jaka jest nawierzchnia, prognoza pogody, taktyka na