Wpis z mikrobloga

  • 1
Jakiej firmy klocki plus tarcze hamulcowe polecacie? Kogo zapytam to inne zdanie, jeden trw jeden brembo jeden bosch, każdy pewnie chwali co ma ale może jest tu ktoś kto się zna?
#samochody #mechanikasamochodowa
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zing: Ja od lat tylko ATE. A utwierdziłem się w tym przekonaniu po hamowaniu z 200 km/h do zera a tarcze i klocki mimo, że smród niesamowity i aż felgi gorące, przetrwały i działały dalej bez zarzutu. I jeżdżą zarówno w moich autach co mają kilka lat ale i w 22 letnim Focusie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zing niektórzy uważają, ze bosch mocniej pyli. Pewnie zależy od modelu. W tym przedziale cenowym to wszystko jest porównywalne, czasem lepiej za różnicę w kwocie podjechać do tokarza na wyrównanie tarcz, jeśli oczywiście mają wystarczającą grubość
  • Odpowiedz
@Zing Bosch ma dobre zestawy, chociaż często mi piszczały. Swego czasu we wszystkim montowałem tarcze Brembo + klocki Ferodo i to mi się wydaje najlepszą opcją.
  • Odpowiedz
@Zing: tarcze febi, mają zabezpieczenie antykorozyjne i są tanie, klocki trw są niezłe ale jak założysz kamokę czy daco to różnicy w działaniu nie będzie.
Nie ma sensu przepłacac skoro nie widać różnicy
  • Odpowiedz
@Zing: potwierdzam ATE. w dość ciężkim BMW, które często "awaryjnie" hamuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) zajęło im dobre 30-35 tys km do pojawienia się bicia. dla mnie to wynik absolutnie rewelacyjny
  • Odpowiedz