Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ehh, podoba mi się moja obecna agencja. Ich klient, dla którego pracuję (agencja pośredniczy m. in. ze względu na problem z ogarnięciem ubezpieczenia OC na odpowiednią kwotę) też jest ok. No przynajmniej na ten moment. Pojutrze zaczynam nowy projekt, na którym znaczna część managementu to rodacy.

Na ten moment z minusów to zmieniła się rotacja z 2:2 na 4:4.grunt, że jest równowaga. Inny minu to#irlandia zamiast #finlandia. Loty lepsze jednak miałem do św. Mikołaja ( ͡° ͜ʖ ͡°) ostatni minus to stawka... Nie najmniejsza w branży ale znacznie mniejsza niz topka branży czy najwyższa stawka, jaką ja miałem w wiatrówce.

Plusy? Wystawiam FV w poniedziałek po rotacji, a kasę mam w piątek na koncie. Co jeszcze? Wszystko ogarnia mi agencja albo klient. Wszystko czyli auto, paliwo, travel, zakwaterowanie, ppe. Inny plus tonfakt, ze pracuję na projektach dla wielu OEMów, a nie jak wcześniej tylko dla jednego.

#oswiadczenie #pracbaza #onshore #bhp #hse #oze #renewables #wiatraki #zielonaenergia
  • 6
@jarezz: od kiedy prostytutki wystawiają FV? Chyba że nie jesteś prostytutka a chodziło ci o jakąś inną agencje/branże bo niestety tego nie napisałeś ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xianth2: z tego co słyszałem i czytałem, to już od dawna prostytutki wystawiają FV. Oczywiscie te ekskluzywne i ogarnięte, a nie przydrożne tirówki.
Na takiej FV wpisują "usługa konsultingowa" lub "usluga doradcza", a z takim zapisem to każdy, prezes czy dyrektor lub inny pracownik z funduszem firmowym, może sobie ruchanie w delegacji rozpisać jako wydatki firmowe, a firma wrzucić w koszty prowadzenia i odpisać od podatku dochodowego.

Mam nadzieję, że nieco
@jarezz: nice, nie dość że wyjaśniłes to jeszcze z ciekawostką o której nie miałem pojęcia!
Jako osoba z branży wiatrowej wiesz może jak to wygląda na polskim wybrzeżu? Słyszy się o dużym wzroście ale nie widziałem zestawień porównawczych do innych krajów.
@jarezz: yep, patrząc na tryb 2/2 zakładam że chodzi o 2 tygodnie pracy i 2 tygodnie odpoczynku czyli jakieś dłuższe wyjazdy, założyłem że na platformy na wybrzeżu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xianth2: noe, offshore nie mam nic do czynienia. Jeszcze. Aktualnie stawoanie farm wiatrowych ale onshore.

Platformy i wiatraki zresztą, to na moją wiedzę, różne tematy są.

Co do rotacji, to dostałem 2:2, a teraz 4:4, w zamian za niższą stawkę. Więcej kasy dostałbym na godzinę /dniówkę w rotacji 6:2 ale dzieciaki rosną, różowa mowi przynajmniej, że tęskni , a i nowym domem trzeba się cieszyć.

Polski offshore, jak wszystko w tym