Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ehh... No i wylądowałem w #dublin teraz 130km na hotel. Trzymajcie kciuki, bo to pierwszy raz(okej, jeździłem w Kenii ale tam raczej offroad i każdy jeździ jak chce i czym chce) , kiedy będę jeździł po zlej stronie drogi i to autem co ma kierownicę również po złej stronie. Mam nadzieję, że w w mediach nie zostanę gwiazdą i nie dam duzo roboty Garda.

#irlandia #pracbaza #bhpfailure
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jarezz: nie jest tak źle. Wypożyczałem auto na Malcie i po przejechaniu pierwszego ronda było git. Pamiętać trzeba tylko przy kolejności rozglądania się w prawo/lewo. No i zasada lewej ręki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mirek_wyklety: chwilaaa.. jeżdżą po lewej stronie, ale to ten z prawej ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu równorzędnym?

Czyli jak skręcam w prawo na skrzyżowaniu to mam puścić tych jadących z naprzeciwka jadących prosto i tych skręcających w ich lewo, czy jednak to ja przejeżdżam przed tymi skręcającym w lewo (mają mnie w końcu po swojej prawej ręce)?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mirek_wyklety: chodziło mi o sytuację, że dojeżdżasz do skrzyżowania w kształcie + i chcesz na nim pojechać w prawo, ale na przeciwko widzisz gościa chcącego jechać w lewo (jego lewo), to kto ma pierwszeństwo? Ale już sam sobie poniżej odpowiadam na to:

Z tego co czytam w sieci:

Na skrzyżowaniu równorzędnym nikt nie ma pierwszeństwa. W Polsce obowiązuje zasada prawej ręki, czyli należy udzielić pierwszeństwa uczestnikowi ruchu, który znajduje się na
@staryhaliny: @jarezz: Generalnie ludzie nie znają tu przepisów, zresztą tysiące kierowców ma prawko bez zdania egzaminu. Szczególnie tyczy się to tego kto ma pierwszeństwo, więc uważaj na inne auta. Jak ktoś Ci miga albo macha to znaczy, że Cię puszcza. Bądz nieufny wobec kierunkowskazów.

Aby uniknąć mandatu nie jeździj zbyt szybko lub niebezpiecznie (do oceny subiektywnej przez Garde), nie wyprzedzaj na zakazie i nie ignoruj czerwonego światła. Inne przepisy są