Wpis z mikrobloga

#pocztapolska #przesylki #poczta #pytanie #pila

Mam awizo i śledzenie pokazuje, że list nadany w PP Piła P703.
Numer ma 20 cyfr.

Rodzaj przesyłki List polecony ekonomiczny
Kraj nadania Polska
Kraj przeznaczenia Polska
Urząd nadania PP Piła P703 (Aleja Powstańców Wielkopolskich 176, 64-900 Piła)
Format S
Masa 0.05 kg

Nie jestem z wielkopolski, nikogo nie znam z Piły. Czy ktoś wie co to może być? Wiem, że już podobne pytanie kiedyś tu padło. Na pewno nie jest to nic z aliexpress.
Nie lubię poleconych :P
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stuwykopek: Tylko czy to nie dziwne, że np. ZUS miałby do mnie pisać w jakieś sprawie skoro mieszkam w zupełnie innym województwie i mieście, a do Piły mam jakieś 400km?!
  • Odpowiedz
@kzkk114:
Na pewno nic ostatnio nie zamawiałeś? Chińczycy teraz wysyłają przez pośredników.

ZUS i NFZ, to one drukują i wysyłają listy centralnie na całą Polskę.

A na telefon nikt ci nic nie powie, ochrona danych osobowych.
  • Odpowiedz
@pcela: Wiem,że Ali wysyła przez pośredników,ale to na pewno nic od nich. Urzędowe pisma z reguły mają też zwrotkę,która trzeba podpisać przy odbiorze,nie wiem czy wszystkie,ale większość chyba tak. A tu wygląda na zwykły polecony. Zresztą zawsze te z urzędów przychodziły do mnie nadawane z miasta w którym mieszkam,stąd zaskoczenie o co chodzi z tą Piła.
  • Odpowiedz
@kzkk114:
Jak nic ostatnio nie zamawiałeś, co jeszcze do ciebie nie dotarło i wykluczasz jakiś urząd, to musisz po prostu odebrać lub zapytać w placówce o nadawcę (masz takie prawo przed odebraniem).

A co do ZUS-u, to wszelkie raporty, informacje czy inne pisma co idą do wszystkich, ZUS wysyła centralnie z jednego oddziału lub centrali. Tylko pisma indywidualne, wysyła dany oddział. Ewentualnie ktoś pomylił adres lub jak mieszkasz pod tym adresem od niedawna, może to coś do poprzedniego lokatora.

Jeszcze Energa nadaje wszystko z Piły, Multimedia też (ale
  • Odpowiedz
@kzkk114: na litość boską odpowiedz co to było!!! Widać, że z tej poczty rozsyłają coś hurtowo, bo ja też mam awizo i zastanawiam się czy chce mi się iść na pocztę czynną w godzinach 09:00-16:00 i odbierać
@bartek-bar @alfokloda0
  • Odpowiedz