Wpis z mikrobloga

Cześć pomidoromaniacy.
Taki mam stan na dzisiaj w foliaku. Jak do tej pory udało się zebrać 250kg pomidorów. Na krzakach wisi jeszcze około 100kg, ale wątpię, że uda się zebrać aż tyle.
Uprawa bez chemii, tylko obornik i podłoże torfowe do pomidorów. Foliak prawie cały czas otwarty (z wyjątkiem burz i wiatrów) Podlewanie deszczówką. Krzaki regularnie przycinane i na tą chwilę wszystkie już mają przycięte wierzchołki, aby się już nie rosły, tylko skoncentrowały się na dojrzewaniu tego co jest.

#pomidory #uprawiajzwykopem #ogrodnictwo
Pobierz sebeq77 - Cześć pomidoromaniacy.
Taki mam stan na dzisiaj w foliaku. Jak do tej pory...
źródło: comment_1661674708Iccu78Kv2l21EPobyGHtkM.jpg
  • 20
@sebeq77: Co to za odmiana?

Moje pytanie wiąże się z nastepujacym tematem. Nie wiem jak jest z chorobami pomidorów w tym roku, ale w poprzednich latach nie oszczędziły one też upraw tunelowych.

- jak długo już udaje ci się uprawiać pomidory bez chemii?
- czy tunel jest daleko od upraw polowych?
- czy tunel jest jakoś osłonięty od wiatru?
@MMARS:
Malinówka zwykła ta różowa, Malinówka francuska, Malinówka warszawska
Miałem ten problem z grzybami w zeszłym roku i zrobiłem tak:
1. Październik rok temu: ściągnąłem agrowłókninę i przekopałem cały foliak szpadlem na głębokość szpadla. Zostawiłem do wszystko do wiosny, aby porządnie wyschło. W marcu zagazowałem cały namiot preparatem przeciw grzybom i roboakom.
2. Nasiona mamy swoje zebrane z porzedniego roku i sami wysadzamy (z żoną).
3. do każdej wyciętej doniczki (ich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebeq77: jakie są plusy takiej plantacji w doniczkach? Skoro mają dna doniczek wycięte to nie lepiej żeby sobie normalnie zwyczajnie w ziemi rosły?
Jak to robicie ze tak fajnie się pną prosto i są takie zadbane? Moje mimo linek się wyginają na boki i mimo przycinania wyglądają jak dżungla wenezuelska.