Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #rower potrzebuje pomocy. Mam Krossa level A2, model z 2012 (pomarańczowy na hydraulicznych tarczach)
Ogólnie rower działa bez problemu, śmigam sobie nim po lasach i asfalcie ale naszła mnie myśl na zmiane. Myślę aby zmienić na 29 cali, konkretnie chodzi mi o Romet mustang m1 z 2021 (osprzęt jeszcze na shimano)
Przymierzyłem się do niego w sklepie, wszystko spoko tylko myślę czy warto taka zmianę robić. W obecnym rowerze od jakiś dobrych 9 lat nie robiłem w sumie żadnego serwisu typu smarowanie piast, wymiana linek czy łańcucha, wszystko działa. Jest jakiś racjonalny sens przechodzić z jednego na drugi? Romet to aktualnie 1900 zł.
Jakos super dużo nie jeździe bo dziecko jeszcze małe ale za rok czy dwa będzie już więcej. A może warto wysłać staruszka na porządny serwis i śmigać nim jeszcze parę lat?
#rower
  • 9
  • Odpowiedz
@eXe1987 też mam krossa ale z 2016 roku i po tych 6 latach bez serwisu jest zajechany cały napęd xD łańcuch, kaseta, korba i piasty do wymiany. Jak byłem w serwisie to mi chłop zawołał 1300 za wszystko więc sam się zastanawiam czy nie szukać po prostu nowego roweru. U ciebie może jest podobnie a tylko ci się wydaje że wszystko jeździ normalnie no bo przecież się odpychasz do przodu :P chociaż
  • Odpowiedz
@NuklearnaKawa: właśnie zdecydowanie więcej tylko przez dziecko tempo mam niższe więc może tego nie czuję. Nie mam pojęcia ile km mma zrobione na napędzie, przez całą eksporatacje raz dodałem dwie krople do hamulców bo były słabsze. Boję się że będę miał tak jak ty, trzeba będzie wymieć pół roweru za cenę tego rometa.
  • Odpowiedz