Wpis z mikrobloga

Lubie se czasem wejść na ogłoszenia, żeby poprawić sobie humor jak ludzie się przeinwestowali, stawiając okna od ziemi do kosmosu. A ja sobie mądrutki siedzę cieplutko bez kredytu (ale też nie było mnie stać, bo nie jestem wystarczająco mądry żeby tyle zarabiać) i patrze jak ludzie mają katastrofy życiowe i sprzedają swoje marzenia. A jeszcze lepsze jest to, że sprzedający jeszcze nie przewartościował i nie wie, że nikt mu tego nie kupi za 1.5 mln i pewnie dalej płaci te raty i się oszukuje że nie będzie milion w plecy xd

Być może przeszacowałem liczby ale kij z tym xd, a wgl mój były szef-ch*j także sprzedaje firme na olx-ie co jest wgl już wspaniałe.

#budownictwo #nieruchomosci #kredyciarze
wwkbt - Lubie se czasem wejść na ogłoszenia, żeby poprawić sobie humor jak ludzie się...

źródło: comment_1661623395H3OENnxiHy8v9SqvbeZrFu.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@Filipterka25: tak, ale już wszyscy wiemy, że mnóstwo osób dostawało kredyty przekraczające ich możliwości. Ale chyba może mi być szkoda tego, że w naszym kraju tak to wygląda? Że na Zachodzie bierzesz kredyt na stałe oprocentowanie na 20 czy 25 lat, a u nas się nie da?
  • Odpowiedz
Że na Zachodzie bierzesz kredyt na stałe oprocentowanie na 20 czy 25 lat, a u nas się nie da?


@CKNorek: Na Zachodzie mają też nieco inną walutę (ponadnarodową zamiast narodowej), gejowskie śluby, "nieco" inny sposób ochrony przed nędzą w wypadku bezrobocia i znacznie wyższe podatki i składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne - ciężko oczekiwać, żeby w Polsce pojawił się jedynie jeden z kilkudziesięciu elementów modernizacji, jaką przeszedł zachód Europy
  • Odpowiedz
@Filipterka25: nie, nie ciężko : ) Banki notują ogromne zyski i tyle. W wielu krajach podatki są wysokie, ale nie są marnotrawione tak jak u nas. U nas wyższe podatki nie wiązałyby się z poprawą komfortu życia, tylko z łataniem dziury budżetowej.
  • Odpowiedz
Banki notują ogromne zyski i tyle.


@CKNorek: Jak to instytucja nastawiona na zysk. Chcesz instytucję nienastawioną na zysk? Zapraszamy do TBS-u lub do krajów gdzie istnieje budownictwo komunalne.

U nas wyższe podatki nie wiązałyby się z poprawą komfortu życia, tylko z łataniem dziury budżetowej.


@CKNorek: No owszem, jak się przez dekady żyło ponad stan to trzeba najpierw pospłacać długi.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: zysk, a nie wyzysk.
Co do drugiej kwestii, to wydaje mi się, że wszystko zmierzało przez ostatnie lata w dobrym kierunku, póki PiS nie doszedł do władzy. Oczywiście, że długi trzeba spłacać, nigdzie nie napisałem, że jest inaczej.
  • Odpowiedz
@CKNorek: @Filipterka25:

Ja na szczescie mam kredyt w euro, ale czy czlowiek musi sie na wszystkim znac? Czy nie po to jest DORADCA kredytowy, zeby mu wszystko wytlumaczyc? Bo jakos watpie, ze wszyscy doradzali “panie januszu, stopy sa na historycznie niskim poziomie i wszystkie znaki na niebie wskazuja, ze wyjebia w kosmos. Zdecydowanie zalecam wziecie stalej stopy na nastepne 5 lat.”

Wkoncu od tego oni sa prawda? Czy
  • Odpowiedz
panie januszu, stopy sa na historycznie niskim poziomie i wszystkie znaki na niebie wskazuja, ze wyjebia w kosmos


@bartek555: To akurat w mojej ocenie byłaby już porada inwestycyjna, i to sformułowana w sposób wybitnie nieodpowiedzialny - a nie chcesz wiedzieć, ile kosztują usługi i jak wyboista jest droga do licencjonowanego doradcy inwestycyjnego.
  • Odpowiedz
@smutny_login: oj tak byczqu, u mnie bardzo podobnie. Gołodupcy pobrali wszystko w kredo to teraz za porządna kuchnie trzeba 100k płacić. Dramat. Będzie po wyborach, skończą się wakacje kredytowe i zacznie się dokrecanie śruby, jeszcze usłyszę wycie w księżycowa noc. Tymczasem orkiestra dalej gra na Titanicu. Trzymaj się tam.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Czlowieku, ale kto przewiduje, ze te stopy za rok sie podniosa i rata wzrosnie 2krotnie? Masz szklana kule? Moze doradzisz ludziom co bedzie za rok? Po szkodzie to jest kazdy madry.

Jeszcze raz to powiem - nie po to placisz doradcy kredytowemu, zeby ci tylko sprzedal produkt, ale rowniez zeby dokladnie wytlumaczyl jakie jest ryzyko.

No to skoro mowisz, ze to porada inwestycyjna to ludzie musza miec wiedze jak
  • Odpowiedz
Czlowieku, ale kto przewiduje, ze te stopy za rok sie podniosa i rata wzrosnie 2krotnie?


@bartek555: Kolejny.

Nikt nie może przewidzieć, czy stopy za rok czy za dwa będą wynosiły 0,1% czy 12%. Dlatego #!$%@? liczyć się powinno tak, jakby miały #!$%@?ć na te 12% oraz plan B, gdyby wyjebywały
  • Odpowiedz
@Filipterka25: No i wlasnie po to jest doradca, zeby im to wytlumaczyc, rozumiesz? I od tego jest bank jako instytucja, ktora sie doglebnie zna na ekonomii, zeby ludzi nie #!$%@? w takie szambo, bo to sie na nich odbije. Ale nie, lepiej wszystkim dawac ile wlezie, a potem jakos bedzie. Wcale sie nie dziwie ludziom, ze sie buntuja. Jakby mieli zakladac ze stopy wyjebia w kosmos to nikt nie bralby
  • Odpowiedz
Jeszcze raz to powiem - nie po to placisz doradcy kredytowemu, zeby ci tylko sprzedal produkt, ale rowniez zeby dokladnie wytlumaczyl jakie jest ryzyko.


@bartek555: xD

Może poczytaj za co temu "doradcy" żeś płacił, zakładam że masz z nim osobną
  • Odpowiedz
No i wlasnie po to jest doradca, zeby im to wytlumaczyc, rozumiesz?


@bartek555: Problem w tym, że ja doskonale wiem jakie obowiązki i uprawnienia ma (a właściwie: jakich nie ma) doradca kredytowy, Ty zaś oczekujesz od chłopka zarabiającego na prowizji dla banku że będzie działał w interesie kogoś trzeciego. No bambo, prośba.

I od tego jest bank jako instytucja, ktora sie doglebnie zna na ekonomii, zeby ludzi nie #!$%@? w takie szambo, bo to sie na nich
  • Odpowiedz
@smutny_login: mam podobną sytuację zarobkową do ciebie i takim momentem formacyjnym było dla mnie odkrycie, że to takie średnio-lepsze zarobki europejskie, które wciąż w zasadzie nie pozwalają na budowę domu, czy kupno mieszkania bez kredycenia się na 10 lat. I w takim wypadku nie ma mowy o inwestycjach, wakacjach, autach itd. Żeby teraz się wybudować bez większych stresów to trzeba osiągnąć jakieś 9-10k€ na rękę
  • Odpowiedz