Wpis z mikrobloga

#kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

27 Sierpnia A.D. 2022
Świętego Józefa Kalasantego, Wyznawcy

Ewangelia (Mt 18, 1-5)
Onego czasu: Przystąpili uczniowie do Jezusa mówiąc: «Któż, mniemasz, jest większy w Królestwie Niebieskim?» A Jezus przywoławszy dziecię postawił je w pośrodku nich, i rzekł: «Zaprawdę mówię wam, jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie jako dzieci, nie wnijdziecie do Królestwa Niebieskiego. Ktokolwiek się przeto uniży jako to dziecię, ten jest większym w Królestwie Niebieskim. A ktobykolwiek przyjął jedno takie dziecię w imię moje, mnie przyjmuje».

Francisco GoyaOstatnia Komunia Świętego Józefa Kalasantego
olej na płótnie, 1819
Escuelas Pías de San Antón, Madryt, Hiszpania
Pobierz BenedictusNursinus - #kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

27 Sierpnia...
źródło: comment_16615822709akh9duPlPE6sNeMexM8Fr.jpg
  • 8
@Benedictus_Nursinus: Wolną wolę może i masz ale jak wybierzesz katolicyzm czy inną religię to nie masz już wolnej woli, musisz grzecznie wykonywać polecenia i żałować, że jesteś człowiekiem popełniającym błędy, wrzątek w przeciwieństwie "religii" jest namacalny więc nikt normalny tam ręki nie che włożyć.
Jeśli wybiorę katolicyzm to uznaje, że wola Boga jest dobra, że jego przykazania są prawdą. Powinienem więc za tym podążyć, przyporządkować swoje życie temu co Bóg głosi. I oczywiście, że korzystam z wolnej woli bo w trakcie swojego życia nie raz grzeszę, moje postępowanie nie jest takie jakie powinno być według Ewangelii i ostatecznie tylko ode mnie zależy co wybiorę. Czy należy żałować za popełnione błędy? Według mnie tak, jeśli wyznajesz jakiś