Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki z #it i programowanie. Potrzebuje jakiegoś kopa w dupe w temacie zmiany pracy bo mam wrażenie że przestaje myśleć racjonalnie. Pracuje obecnie w polskim oddziale korpo za około 19k na UOP. Od jakiegoś czasu brałem udział w procesie rekrutacyjnym do niewielkiej firmy w EU, który zakończył się propozycja pracy za €9k za pośrednictwem kontraktorni w PL - możliwość UOP (ale chyba #!$%@? mnie strzeli jak od kwietnia musiałbym oddawać prawie 50%) lub b2b ale firma zastrzega ze przy tej formie nie płaca ani za święta ani za urlop - polityka firmy i nic nie wynegocjuje w tym obszarze.
Są jakieś racjonalne powody aby nie skorzystać z tej oferty, w wariancie drugim? Wydaje mi się ze przy takim skoku wynagrodzenia nawet przy braku wynagrodzenia podczas urlopu nie umrę z głodu, a patrząc w kalendarz dni świątecznych za które nie będę miał płacone „dniówki” również nie ma tak duzo… z drugiej strony mam pewna obawę po prawie 15latach na UOP gdzie na wszystko #!$%@?…

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63090f37d9831df4c004b3cc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania powodem jest tylko lenistwo i poczucie bezpieczeństwa w ciepłym #!$%@?łku. No chyba, że to jakiś Januszek niemiecki, albo kazali Ci latać do nich co tydzień, albo nie wiem... będą Cię tam bili( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Sam ostatnio rozkminiałem bardzo zbliżoną sytuację i wyszło, że czas ruszyć dupe, bo szukam wymówek z czapy
@AnonimoweMirkoWyznania tylko b2b. Ogólnie to budujesz sobie jakąś tam poduszkę finansową i masz #!$%@? na to że czasem dostajesz pół wypłaty. To konsekwencja dostawania większego siana na codzień. Bawi mnie ten kult #!$%@? wśród programistów. 'O nie, nie wezmę dnia urlopu bo stracę dzień z faktury'. Albo jakieś #!$%@? akcje co chłop na wakacjach z pokoju w hotelu na timsach siedzi bo mu szkoda kasy.
Nie idź tą drogą. Zarabiamy tyle siana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: bierz b2b. Do stawki dolicz urlopy i chorobowe. Proponowałbym z 31 dni aby było optymalnie. 20/26 dni masz normalnie urlopu na UoP i zostaje 11/5 dni na przechorowanie lub cokolwiek innego.

Ewentualnie jak jesteś mocno chorowity lub nie wiem, uprawiasz kontuzjogenne sporty to nie ruszaj b2b. Lub generalnie masz jakieś czynniki które sprawiają, że często musisz brać wolne w pracy.