Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie. Czy komus z Was również bardzo ciężko pogodzić się z tym, że już nie będzie się znowu młodym? Chodzi mi o wiek późny nastoletni i tak do 23 lat. Ciągle zamęczam się wspomnieniami z tego okresu, nie mogę przestać myśleć o mojej największej miłości z tego czasu, a minęło już 11 lat od rozstania. Cały czas mam wrażenie, że już nic ciekawego nie przeżyje, już nic ciekawego i szalonego nie zrobię. A przez to nie chce mi się wstawać z łóżka i pracować. Nawet lenić mi się nie chce. Mam wrażenie, że nic nie sprawia mi takiej satysfakcji jak kiedyś. Mam wspaniałą żonę i cudowne dziecko, ale ubolewam nad tym, że już nigdy nie poczuje tej mieszanki podniecenia stresu i ciekawości, która towarzyszy poznawaniu nowych osób. Chciałbym wiedzieć czy po prostu jestem idiotą czy takie kryzysy 33/34 latków jednak nie są takie rzadkie?

#psychologia #depresja #wykoppyta #wykopplus30club #kryzys #nostalgia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6308faa0d9831df4c004b27f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Brzmi jak jakiegoś rodzaju kryzys egzystencjonalny. Takie rzeczy są ciężkie do pokonania, ale moim zdaniem życie nie ma sensu. Ten sens trzeba sobie nadać. Dla mnie najwazniejsze w życiu to je przeżyć i to jest piękne bo można robić tak wiele rzeczy. W sumie to wydaje mi się ze braknie mi życia żeby spróbować wszystkiego co ono oferuje :)
  • Odpowiedz
@dzikop: @AnonimoweMirkoWyznania: za 10 lat bedziesz wspominal to co masz teraz. wiec musisz zyc na biezaco

Albo wspomnienia z młodości jeszcze bardziej się nasilą :)

Z początkowego okresu życia nie mamy prawie żadnych wspomnień. Jednak po przekroczeniu 50. roku życia liczba wspomnień zdecydowanie zwiększa się i obejmują one okres między 10. a 30. rokiem życia. Wspomnienia te są bardzo żywe i niejednokrotnie pojawiają się w sposób mimowolny. Opisane zjawisko określa
  • Odpowiedz