Wpis z mikrobloga

  • 0
Hejo, chciałem dokupić klimę do grzania zimą (panele foto. już mam, 4.2kW), aby zmniejszyć zużycie gazu i zostały mi przedstawione takie oferty:

Gree Amber prestige 3.5kw za 8.5k zł
Rotenso mirai 3.5kw za 6.9k zł

Z gree miałem do czynienia, ale seria Pular zatem nie wiem na ile to się przekłada na Amber Prestige, o którym słyszałem z minusów, że ma histerezę 2*C i grzałki chodzą ponizej zera non stop..

O Rotenso nic nie mogę znaleźć, jakies info?

Do dogrzania jest jakieś 50m2(salon otwarty na korytarz i kuchnię).

Ktoś na forach polecał nawet Kasai Fly bo niby do -25*C grzeje "jakoś" a nie ma grzałek więc niższe zużycie prądu.

Są jakieś inne opcje sensowne? 8.5k zł to jednak sporo i szukam czegoś tańszego.

Dzięki ;)
#klimatyzacja #rotenso #gree
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Klucz13stka: rotenso i gree to marki premium? xD przecież to zwykłe, popularne chińczyki

@WyznawcaCzarnegoOkienka: jak ma chodzić w zimę to MUSI mieć grzałkę karteru, bez tego każdy start urządzenia będzie praktycznie bez oleju w sprężarce i mocno skróci żywotność. Jak chcesz trochę oszczędzić to bierz amber standard, to prawie to samo, różnica jest w sprężarce. Amber prestige to topka klim do grzania, do niej warto byłoby dopłacić jeżeli to by
  • Odpowiedz
Gree Amber prestige 3.5kw za 8.5k zł


@WyznawcaCzarnegoOkienka: Widziałem recenzję tego gree amber prestige i ludzie narzekali na ciągłe załączanie funkcji defrost zimą które jest uciążliwie częste. Ja sam mam gree i jestem zawiedziony, klimatyzacja nie potrafi sterować temperaturą i jest bardzo daleko od nastawu. Przy chłodzeniu ustawionym na 25 temperatura w chłodzonym pomieszczeniu schodzi nawet do 23 stopni. Ponadto 8.5k to bardzo dużo jak za ten model.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moisze: to nie dziw się przekłamaniom temperatury. Klima mierzy temperaturę na zasysie, raz pod sufitem, gdzie zawsze temperatura jest wyższa. W takich warunkach każda klima przekłamuje.
  • Odpowiedz
to nie dziw się przekłamaniom temperatury. Klima mierzy temperaturę na zasysie, raz pod sufitem, gdzie zawsze temperatura jest wyższa. W takich warunkach każda klima przekłamuje.


@Xargo1: Przekłamuje dużo bardziej niż wskazywałyby na to warunki. Zrobi mi 23 stopnie nawet jak ustawie na 27 (mimo że przed włączeniem w klimy w pokoju było np 26).
  • Odpowiedz
  • 0
@Moisze ale te 26 mierzyłeś przy klimie czy na poziomie rąk? Bo od sufitem zawsze masz kilka stopni więcej - i właśnie żeby takim błędnym pomiarom zapobiec wprowadzono pomiar temperatury w pilocie. Tyczy się to wszystkich klim, nie tylko gree - mówię z doświadczenia zarówno jako użytkownik jak i instalator
  • Odpowiedz
ale te 26 mierzyłeś przy klimie czy na poziomie rąk? Bo od sufitem zawsze masz kilka stopni więcej


@Xargo1: A ile ma być przy klimie jak nie ma żadnego innego źródła ciepła? Mieszkanie jest zacienione i przy wyłączonej klimie temperatura jest równomierna. Mierzyłem w wielu miejscach pirometrem.

Tyczy się to wszystkich klim, nie tylko gree - mówię z doświadczenia zarówno jako użytkownik jak i instalator


Bez obrazy ale instalator to robi
  • Odpowiedz
  • 0
@Moisze

Bez obrazy ale instalator to robi bruzdy, podłącza sprzęt i wychodzi.


Który pracuje głównie w przemyśle, ma umowę serwisową i tylko na jednym zakładzie na pod sobą 300 urządzeń. Chciałem pomoc, ale widzę, że darma ma robota. Nie pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Xargo1: Nie wiem w czym tu można pomóc jak sprzęt sobie nie radzi z utrzymaniem nastawionej temperatury w żadnej konfiguracji, ani we współpracy z funkcją ifeel (czyli odczyt z pilota) ani z ustawianiem na najniższe możliwe wartości nawiewu i temperatura ustawiona powyżej tej która jest bez klimy. Nic nie pomoże jak sprzęt jest po prostu do dupy. No ale Gree to chiński szajs więc poza niską ceną nie należy oczekiwać innych
  • Odpowiedz