Wpis z mikrobloga

#technologia #internet #mikrotik
Hej, mam router LHGG LTE6 i mam straszny problem z prędkością. Niby środek Szczecina a na najlepszym BTS plusa prędkość wypada jak na screenie, gdzie co jakiś czas przerzuca BTS'a na inny o gorszych parametrach. Niby wszystko dobre RSRP ~-72db RSRQ ~-10.5db SINR 9db + agregacja CA2 (to najlepszy bts z najszybszym połączeniem jaki znalazłem). Środek miasta a prędkość nie może pójść powyżej tych 20 Mb/s. Macie jakieś rady jak polepszyć prędkość? Największym problemem który mi się wydaje wpływa na prędkość to to że wszędzie są wysokie drzewa, a jak przejechałem się po okolicy to anteny wszystkich BTS'ów są skierowane wszędzie tylko nie w moją stronę.
Pobierz
źródło: comment_1661508904kSl5ZEtH0HAZ3JSUIuHvVR.jpg
  • 6
@mrocznywilk21: wszyscy operatorzy dławią download w różnym stopniu. Szczegłnie to dot. nowych jak 4/5 G. W takich okolicznościach czasem lepiej sobie na sztywno przełączyć ruter na 3G i wtedy będzie lepiej. Przykładowo kiedy u mie t mobile 4g leci w bola to przez 3g (dalej) download nawet 20mega.
@wojciet: Przełączyłem na HSPA+ bez zmiany kierunku w którym patrzy antena wyciąga stabilne 10Mb/s pobierania i 4Mb/s wysyłania. Potem ustawię ją na odpowiedni BTS żeby jak najwięcej wyciągnąć. Tylko szkoda że płaci się sporo za samo urządzenie i za dostęp do LTE a i tak z tego nie możesz korzystać.
@mrocznywilk21: temat rzeka. u mnbie tylko mobilny więc wałkowałem temat od lat:( jestem heavy userem i bywa, że ponad 100gb dziennie pobieram i uploaduje więc za mną jest mnustwo walki z operatorem i reklamacji. Pierwsza sprawa to nasze prawo jest tak skanstułowane.. Mogę Ci tipa sprzedać: zamień karty sim na tą z telefonu i wtedy zobacz czy sie zmieni:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrocznywilk21: Miesiąc temu przeniosłem numer z plusa do Play. W plusie miałem od dwóch lat lte o prędkości 4 Mbit/s na 1 Mbit. Żadne reklamacje nie pomagaly. Ale wcześniejsze lata net #!$%@?ł aż miło. Teraz dramat w wielu różnych miastach mniejszych i większych. Powiem tak. #!$%@? Z TEN SIECI czyn prędzej. W tej chwili w Play obojętnie gdzie jestem mam net od 80 do 200 Mbit/s. I 120GB limitu danych. W
@mrocznywilk21: @wojciet: Mirasy, mam przypadek w rodzinie gdzie konfiguruję model SXT LTE6 bo te LHG są cały czas niedostępne w sprzedaży. Macie doświadczenia z Cell lock i doborem po PHY?

Mikrotik SXT ma zysku 9dbi, LHG ma 17 ale 25 stopni z których zbiera więc tak kurcze myśle że nawet SXT mimo wszystko ma chyba przewagę w pewnych kwestiach? Bulwa przypadek taki że 2,5 i 4,5km w linii prostej są