Wpis z mikrobloga

Ostatnio moja stara prowadziła dyskusje z koleżanka, koleżanka jest zwolenniczką wyrzucania dzieci z domu po ukończenie 18 roku życia w celu usamodzielnienia jak myślicie takie cos jest dobre czy bardzo głupie?
#przegryw #rodzice #dzieci

Jak dziecko ukończy 18 rok życia to ma wywalać z domu?

  • Tak 24.2% (15)
  • Nie 75.8% (47)

Oddanych głosów: 62

  • 5
@51431e5c08c95238: zaznaczyłem że nie, bo to tak naprawdę #!$%@? na bruk bez żadnego zabezpieczenia finansowego poza tym jeśli rodzic chce żeby dziecko nim gardzilo i ucięło kontakt to to prosta droga. Poza tym weźmy pod uwagę że mamusie, które takie kocopały #!$%@?ą odnoszą swoje zdanie do innych dzieciaków a dla swoich dzieci oddały by cały majątek plus to taka przechwałka że moja córcia/synuś jest mega zaradny etc etc.
@51431e5c08c95238: na własnym przykładzie powiem, że tak. Tyle, że nie w trakcie szkoły średniej (więc na pewno nie w wieku 18 lat) tylko po jej ukończeniu. Dodatkowo obowiązkiem rodziców jest w takiej sytuacji zapewnienie podstawowego wsparcia finansowego i znalezienie lokum, a także pomoc w znalezieniu pracy. Jeżeli pociecha decyduje się na pojscie na studia to opłata za wynajem mieszkania (ew. za akademik), kieszonkowe (tylko na podstawowe potrzeby, jeśli potrzebujesz kasy na