Wpis z mikrobloga

czekaj, może się poszczęści i Ciebie nie wylosują do kontroli.


@sayanek: a jest jakiś okres przedawnienia? Nie opłaciłem ubez w 2020. Odłożyłem hajs na karę na lokacie i do tej pory czekam.
@pokey: sprawdzają rok obecny, plustak na lewo rok poprzedni (wysyłają po kilku miesiącach że kontrola była 31.12)
więc jak w 2020 roku i do tej pory nie dostałeś, to (o ile nie lata gdzieś między sądami bo np zmieniłeś adres i nie mogą Ciebie znaleźć) już nie dostaniesz.
@sayanek: dzięki za odpowiedź. Faktycznie zmieniłem w 05.2021, ale o zmianie powiadomiłem nawet parafię ;) + obecni lokatorzy przekazują mi wszystkie korespondencje na bieżąco.
Chyba upiekło mi się z tego względu, że ubezp było do 20.12 a zapłaciłem tuż po świętach i mogli przegapić.
@Bogdan_Adamiec_: Niektórzy ostro namieszali w komentarzach. Po pierwsze nie sprawdzaj auta ani na historiipojazdu ani na "Sprawdź OC UFG" bo wtedy wzmagasz ryzyko kontroli e-Policjanta.

Po drugie jak już nie masz OC powyżej 14 dni (czyli okresy powyżej którego jest max kara 6020 zł) to w tym roku już NIE UBEZPIECZAJ AUTA, ani NIE IDŹ DO URZĘDU GO PRZEREJESTROWYWAĆ bo wtedy na 1000% dostaniesz 6020zł kary.

To co najlepiej zrobić to
Dostałem pismo. Nie zdążyłem go odebrać(awizo i rodziców). Miła pani na infolini zrobiła notatkę i kazała czekać aż przyślą kolejne. Trochę się cykam, że urząd skarbowy mnie zaraz dojedzie bo nic nowego poczta nie przyszło. Chyba zadzwonię tam w przyszłym tygodniu.