Wpis z mikrobloga

Czy ktoś słyszał alarm bombowy jakoś do godziny temu? Dokładnie taki sam jak podczas ćwiczeń i rocznic powstań

  • 11
  • Odpowiedz
@theximon: pewnie znowu jakies testy, oczywiscie nikt nie pofatyguje sie wyslac SMSy ze to tylko testy. Jak zawsze, w Polsce alarm bombowy polega na zrzuceniu bomby.

bo co tam, testy syren nie sa az takie powazne jak drobny deszczyk nazywany tornadem.
  • Odpowiedz
@theximon: zapewne zawiał sprzyjający wiatr i słyszałeś syrenę którejś OSP z gmin pod Wrocławiem, tym bardziej że teraz jeżdżą jak szaleni i są alarmowania po parę razy dziennie. Taki dźwięk potrafi się sporo nieść, a że w nocy jest cisza to z wiatrem słychać go czasami i 10 km.

@Gandalf_Rudy: nie było żadnych testów.
  • Odpowiedz
@xTortox: Problem w tym że wiem jak brzmi syrena OSP a alarm ma specyficzną tonację. Ale nic, poza powodzią gdzieś przed Wrocławiem to nie widzę żadnych zagrożeń w wiadomościach
  • Odpowiedz
@theximon: przecież to są te same syreny więc nie wiem o jakiej tonacji mówisz () w gminie Czernica wczoraj znowu wypłynęło kilka ton ryb więc bardzo możliwe że strażaków wzywali do tego ;)
  • Odpowiedz
przecież to są te same syreny więc nie wiem o jakiej tonacji mówisz


@xTortox: TAKA
Nie wydaje mi się żebym słyszał ten alarm w innym momencie niż podczas ćwiczeń ale zdziwił mnie ten dźwięk o 23:00 (mniej więcej)
  • Odpowiedz