Wpis z mikrobloga

Jadę jutro do Pragi na jeden dzień i planuje zostawić auto na P+R Cerny Most. I moje pytanie jest jak wygląda płacenie za parkowanie jak i za bilety do metra, bo dzisiaj w Szklarskiej z pół godziny latałem po sklepach i ludziach wydębić jakieś bilony, które tylko parkometry przyjmują. Chciałbym jutro uniknąć podobnej sytuacji.
#praga #podroze #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
@vitacobana: W mojej ocenie podpowiedzi na forach podróżniczych, by zostawić auto na P+R, a następnie pojechać metrem lub inną publiczną komunikacją to największa głupota.
Znalazłem stronę https://www.mrparkit.com/pl i wykupiłem miejsce parkingowe w garażu przy ul. Španělská 12. Za wynajem od godziny 6 rano do północy zapłaciłem 298 koron. Czy to dużo? Oczywiście na P+R zapłaciłbym mniej, chyba 100 koron za cały dzień, ale bilety miejskie + czas poświęcony na dojazd w
  • Odpowiedz
@vitacobana: Przy wjeździe bierzesz bilet przed wyjazdem idziesz do automatu i płacisz, można kartą. Z tego co pamietam to na metro można kupic bilet w sklepiku na stacji. W tamtym tyg korzystałam z P+R Branik to on jest za friko i automat na bilety tramwajowe stał obok parkingu. Szybko się jedzie z tych parkingów do centrum, żadna głupota.
  • Odpowiedz