Wpis z mikrobloga

Wystawiłem na olx mieszkanie do wynajmu. Miasto powiatowe, cena w granicach średniej. Wisi od 2 tygodni i właściwie dzwonią i oglądają sami Ukraińcy. Najczęściej rodzina z dziećmi, czasami plus babcia. Mają umowy zlecenia ze stawką 20 zł brutto/h. I teraz się zastanawiam, czy w tej sytuacji czekać na jaśnie państwa Polaków z umową o pracę czy jednak puszczać to Ukraińcom i nara. Pytanie jak się zabezpieczyć, bo myślałem o najmie okazjonalnym i nieco wyższej kaucji. Co radzicie?
#wynajem #nieruchomosci
  • 13
  • Odpowiedz
@miekki_am:
1. Pomnóż miesięczny czynsz (bez opłat) razy 12, odejmij roczny podatek, koszty remontów i napraw. Podziel tę liczbę przez wartość Twojego mieszkania i pomnóż razy 100%.
Obliczyłeś roczną stopę zwrotu z wynajmu.
2. Sprawdź oprocentowanie rachunków oszczędnościowych.
3. Wyciągnij wnioski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Powyższa kalkulacja nie uwzględnia jeszcze tego że będziesz finansował Ukraińcom miszkanie przez parę lat i poniesiesz koszty remontu.
  • Odpowiedz
@miekki_am: widocznie cena jest za wysoka dla Polaków ( ͡° ͜ʖ ͡°), a ty planujesz jeszcze wziąć większą kaucję, to przecież stracisz resztę potencjalnych najemców(uwierz mi, jak przyjdzie do negocjacji z Ukraińską rodziną to się dowiesz że oni to najchętniej bez kaucji by chcieli).
  • Odpowiedz
1. Pomnóż miesięczny czynsz (bez opłat) razy 12, odejmij roczny podatek, koszty remontów i napraw. Podziel tę liczbę przez wartość Twojego mieszkania i pomnóż razy 100%.

Obliczyłeś roczną stopę zwrotu z wynajmu.

2. Sprawdź oprocentowanie rachunków oszczędnościowych.

3. Wyciągnij wnioski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4. Powyższa kalkulacja nie uwzględnia jeszcze tego że będziesz finansował Ukraińcom miszkanie przez parę lat i poniesiesz koszty remontu.


@MondayPL: to wariant bardzo
  • Odpowiedz
@miekki_am: Siostra wynajmuje Ukraińcom. Żadnym problemem dla nich nie była kaucja zwrotna 3kola plus opłata za mieszkanie pol roku z góry. Oglądała jeszcze jedna parka - ta sama sytuacja.
  • Odpowiedz
@Chica zatem w jakim celu wynajmujesz osobom, które wiesz, że nie będą zdolne zapłacić po pół roku ? Wiedząc, że dokonanie eksmisji na rodzinie z dzieckiem może być kłopotliwe? To jest odroczenie problemu w czasie.
  • Odpowiedz
@Testujezycie: Ale tak można powiedzieć o każdym wynajmującym i każdej sytuacji- bo każdy może przestać płacić. Koleś wynajmuje trzeci miesiąc, teraz dopiero załapał pracę w zawodzie, rachunki opłacają bez problemu na bieżąco, oni tez nie mieli nic przeciwko zapłacie z góry. Jak mówiłam-nie boisz się, to swoje mieszkanie wynajmuj na swoich zasadach nawet bez kaucji. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
  • Odpowiedz