Wpis z mikrobloga

Z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy nie zapominajmy o najbardziej spektakularnej akcji tej wojny, dzielne chłopaki z elitarnych wojsk federacji rosyjskiej poleciały do Hostomelu żeby świętować zajęcie Kijowa i wywieszać banery a na miejscu już czekało w ku*we ukraińskich rakiet na powitanie swoich wyzwolicieli. Mam nadzieję kiedyś przeczytać książkę o tym...
#ukraina #rosja #wojna
xiv7 - Z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy nie zapominajmy o najbardziej spektakular...
  • 18
  • Odpowiedz
@xiv7: Ah, te mityczne zestrzelone iły których wraków do dzisiaj nie znaleziono mimo że mineło już pare ładnych miesięcy od wyzwolenia tych terenów xD
Przestańcie powielać fejki, WDW dostało #!$%@? jak wycofywało się z hostomela na swoich bmd, żadnego iła tam nie zestrzelili bo żaden nawet tam nie leciał.
  • Odpowiedz
@CiociaCBD: A po co mają szukać wraków? Zestrzelony? Robota z głowy. Mają specjalnie Ci publikować zdjęcia? XD
Połowa straty na tej wojnie to mgła wojny. Wiki mówi o zestrzelonych 124 samolotach i śmigłowcach, Ukraina publikuję 450+, i też jestem bardziej skłonny wierzyć że zniszczyli prędzej 200.

Oryx pokazał dopiero 5.3k zniszczonego różnego sprzętu, Ukraina pokazuje okolice 7-8k. Powodzenia w szukaniu dwóch IŁów kiedy rozbiegami się w liczeniu sprzętu na przeszło
  • Odpowiedz
@Vixay: Gościu zaręczam Ci, że gdyby zestrzelili tak potężne samoloty jak IŁ to zdjęcia wraków byłyby.

,,mają Ci specjalnie publikować zdjęcia? XD"

Gdyby na prawdę zniszczyli Iły to ich zdjęcia obiegłyby cały świat.
  • Odpowiedz
Oryx pokazał dopiero 5.3k zniszczonego różnego sprzętu, Ukraina pokazuje okolice 7-8k.


@Vixay: bo Oryx publikuje udokumentowane straty, Ukraińcy ogłaszają to co zaraportuje wojsko. Historycznie zawsze deklarowane straty były większe niż w rzeczywistości (wystarczy spojrzeć na walki powietrzne w trakcie I i II wś). Wojacy zgłaszają sprzęt który został tylko trafiony ale nie wyeliminowany, czasem może zostać unieruchomiony ale później zostaje ewakuowany i przywrócony do sprawności przez wroga, zgłaszają tą samą jednostkę wielokrotnie, i tak dalej.

Powodzenia w szukaniu dwóch IŁów kiedy rozbiegami się w liczeniu sprzętu na przeszło
  • Odpowiedz
@Vixay: jakiego spisku jezus maria
nie było żadnego potwierdzenia, żadne wiarygodne źródło nic nie wspominało o tych iłach
ta cała legenda wzięła się dosłownie od jakiegoś twitta który został usunięty chyba tydzień po opublikowaniu xD
ukraińcy chwalą się każdym zestrzelonym samolotem czy helikopterem, specjalnie wysyłają drony żeby sfilmować wraki a ty serio wmówiłes sobie że dwa ogromne transportowce jebły na ziemie która od miesięcy jest pod kontrolą ukraińców i nikt
  • Odpowiedz
@CiociaCBD: Dodam że te tereny to nie jest jakaś sahara gdzie w promieniu 100 kilometrów nikt nie mieszka, jeśli te samoloty faktycznie spadły to rozbiły się na terenach zamieszkanych, nawet jakby wojsko to zignorowało to już pojawiłyby się zdjęcia od mieszkańców
  • Odpowiedz
@CiociaCBD: Od mieszkańców masz co najwyżej filmiki z przelotów samolotów, albo dużych wybuchów. Materiałów zestrzelonych samolotów albo wraków jest mało, bardzo.
  • Odpowiedz
@Vixay: Jedyną osobą tutaj na poziomie gówna jesteś ty.

Wmówiłeś sobie, że Ukraińcy zestrzelili dwa potężne transportowce, ale nie ma zdjęć wraków od wojska czy mieszkańców bo tak i jeszcze podważanie gówno twitta, który był jedynym źródłem tej rewelacji nazywasz to spiskiem xd
  • Odpowiedz
@Fermiol: Nie mówiłem sobie. Gdzieś napisałem że potwierdzam taką wersję wydarzeń? Wpychasz mi do gardła nie moje słowa?

Napisałem wyraźnie, że większość strat to mgła wojny, i powodzenia w szukaniu dwóch IŁów. Co sobie z dupy wywnioskowałeś z tego to już twoja sprawa.

I tutaj clue poziomu z gówna.
  • Odpowiedz
@xiv7: to nie do końca tak było, wojska powietrznodesantowe zostały rozgromione już na ziemi albo się wycofały. Hostomel wyzwolono po ciężkich walkach, ale Rosjanie zdesantowali naprawdę dużo wojska. Skąd wiadomo? Bo są nagrania z samego desantu (pic rel). Filmowo to wręcz wyglądało. Ja sam pamiętam relację w TV gdzie po prostu dziennikarze byli kilkadziesiąt metrów od zabezpieczających teren Rosjan. Dzisiaj nawet w TVN24 to pokazywali.
Merytoryk - @xiv7: to nie do końca tak było, wojska powietrznodesantowe zostały rozgr...

źródło: comment_16613753469VKLqfX2c5HdfrAKjPAXEM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@xiv7: WDW zrobiło to co do nich należało - zajęli i zabezpieczyli lotnisko. To że nie otrzymali na czas wsparcia ciężkiego sprzętu to inna broszka. Tzn przyjechał ciężki sprzęt, ale z niebiesko - żółtymi flagami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vixay: o czym Ty #!$%@?? Iła nieszczególnie trzeba szukać gdy spadnie. Raczej by się go doliczyli. Poza tym w Hostomelu był desant z helikopterów, chyba że Ił dorabiał w wolnej chwili jako śmigłowiec. Nie wiem.
  • Odpowiedz