Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Wczoraj 4 godziny przeleciały, nawet nie wiem kiedy, gdy obejrzałem i wysłuchałem przedstawienia operowego SIEGFRIED Wagnera z Longborough Festival Opera. Adrian Dwyer zebrał całą pulę. Był perfekcyjny! Dyrygent Anthony Negus tak poprowadził orkiestrę, jak chyba nigdy jeszcze w tym utworze nie słyszałem. Niesamowite, jak bardzo potrafił utrzymać napięcie, to było coś!
Jednocześnie wczoraj przeżyłem konfuzję związana z Wagnerem - jak to jest, że facet o takich poglądach na temat innych ludzi, pociągach gościnnych wszem i wobec, mógł się wykazywać tak niesamowitą subtelnością, tak doskonale operować emocjami widza i słuchacza?
Dostępne na OperaVision, jakby ktoś chciał, po niemiecku, się są napisy po angielsku.
#opera #muzyka #muzykaklasyczna #wagner #kultura
  • 2
jak to jest, że facet o takich poglądach na temat innych ludzi, pociągach gościnnych wszem i wobec, mógł się wykazywać tak niesamowitą subtelnością


@TWezmyr: większość popularnych kompozytorów miała problemy psychiczne lub była nieprzyjemnymi osobami np. Chopin (kontakty międzyludzkie), Brahms (depresja), Mahler (depresja, neurotyzm, kontakty międzyludzkie), Beethoven (kontakty międzyludzkie, depresja) i takie przypadki można wypisywać dalej. Może to przypadek a może jest zupełnie na odwrót tj. źli i nieszczęśliwi ludzie lepiej "operują"