Wpis z mikrobloga

Mt 7,1-5)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.
#chrzescijanstwo
Pobierz
źródło: comment_1661363954qQiTKG2nOzXb40stOop83d.jpg
  • 15
ok, kto dał sługom Bożym, czyli klerowi prawo do oceniania innych?


@Stan_Przedzawalowy: Kto dał nauczycielowi matematyki prawo do nauczania matematyki?
Tak samo duchowny wyedukowany w prawach moralnych naucza o prawach moralnych.

Możesz nie lubić nauczycielki matematyki, ale nieznajomość matematyki szkodzi tak samo jak nie rozumienie tego co jest dobre a co złe.
@falconiforme: Pierwsze z brzegu - dlaczego forsowany jest chrzest przy narodzinach kiedy mówie na chleb - pep a na gówno - kaku jeżeli każdy człowiek ma wolność wyboru?

(to akurat rozmowa z księdzem z UKSW) Dlaczego osoby niebędące katolikami nie mają szansy na zbawienie, bo najpierw mają przyklepać że wierzą w najświętszego skoro się liczą czyny ?

Dlaczego kościół jest upolityczniony, dawniej i dziś, tylko inne są tego przejawy? (i to
Dodam jeszcze, że najlepsze jest to, że ten przydługi akapit, to tylko moje przeżycia. A większość osób które znam by miała kilka punktów do poruszenia. Jak widzę te religijne formułki i wiem jaka jest ta organizacja od środka (zaliczyłem między innymi grupę odnowy duchowej i na uczelni koło religijne - kończyłem katolicka uczelnie i z pewnością nie pozwolę sobię wmówić że nie próbowałem tego środowiska zrozumieć, popatrzeć jak ono działa od środka,
@Stan_Przedzawalowy: Wiem, przecież on zrobi bardzo dużo, żeby tylko nie przyznać, że ta religia to inwalida w swoim założeniu, bo wyjdzie na to, ze zmarnował całe swoje świadome życie, ale tutaj też nie może ocenzurować mojej wypowiedzi, więc chowa się do nory na kilka h i znów przyjdzie później spamować
@ocho96 thx, wiem, przeglądałem jego profil. Dlatego pisałem że usuwa posty bo kojarzę jego wypociny a wpisów brak. Typowy leszcz bez argumentów na obronę własnego zdania. Jak mu coś wykracza poza skrypt to się zawiesza i usuwa. Tu będzie pewnie tak samo więc miłej nocy i do następnego razu ;)
dlaczego porównujesz nauki ścisłe do nauk o typie który chodził po wodzie?


@Stan_Przedzawalowy: Dlatego, żebyś rozwiązał swoją niespójność logiczną którą doświadczyłeś.
Twoje pytanie można równie dobrze zinterpretować:
"Dlaczego zadałeś mi pytanie, na które jest odpowiedź, do której nie chcę się przed sobą przyznać"?

Etyka to nauka dotycząca moralności.
Pytanie, które odnosi się do tego wątku i które powinieneś sobie zadać to czy zasada domniemania niewinności jest słuszna.

Dlatego pisałem że usuwa
Pierwsze z brzegu - dlaczego forsowany jest chrzest przy narodzinach kiedy mówie na chleb - pep a na gówno - kaku jeżeli każdy człowiek ma wolność wyboru?


@ocho96: To pytanie możesz zadać swoim rodzicom. Do życia zostałeś powołany.
Skoro uznawali ważność tego sakramentu, to tak samo Ty będziesz wybierał szkołę dla swoich dzieci.