Wpis z mikrobloga

Jaka była najlepsza waniliowa albo karmelowa kawa jaką piliście? Uwielbiam takie, ale w marketach w ogóle nie mogłem znaleźć. Czy robicie sobie może takie w domu czy bardziej kupujecie? Chciałbym robić w domu kiedykolwiek potrzebuję, a jednak taka normalna czarna czy nawet latte nie ma za bardzo podjazdu nawet. Stąd pytanie czy aby takie coś sobie przyrządzić, to czy kupuje się jakąś gotową kawę takiego rodzaju, czy bardziej dodaje się jakiś syrop lub ekstrakt z tych dwóch powyższych? #kawa #pytanie
  • 8
@interpenetrate: Masz konkretne ziarna kawy wypalane tak, aby uzyskać poszczególne aromaty. Nie dodaje się ekstraktów smakowych/zapachowych. Wyczuwalna wanilia łatwo dostępnych w polskim internecie np.: Cuba Cafe 6, Cafe Grano Como, A. Nannini Arabica, Veronesi Superbar, Aitona Espresso Gourmet.
Karmel to np. Biancaffe Soave, a więcej mi teraz do głowy nie przychodzi.
@alhakeem: no właśnie, jak to jest z tym syropem do kawy? Co o tym myślisz? Czy kawy które polecasz mają faktycznie wyczuwalny dla mnie jako przeciętnego kowalskiego ten smak wanilii lub karmelu żeby było słodkie? Chyba raczej nie, to po prostu będzie smak czarnej, tylko z jakąś wariacją. Czy na serio będzie wyczuwalny?
Najlepsza kawa jaką piłem do tej pory to była ta
https://allegro.pl/oferta/kawa-rozpuszczalna-irish-cream-250g-11069643353?reco_id=9f374c3e-23d9-11ed-ab3f-42345097e9c6&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020
Czy byłbyś w stanie polecić mi coś
@interpenetrate: Pij kawę tak jak Ci ona smakuje. Chcesz syropu, mleka czy jakiejś posypki - to nikt nie broni. Te ziarna co podałem nie będą stricte "słodkie" po przyrządzeniu, ale pozostawią słodycz w smaku. Czy wyczujesz to zależy jak ją zmielisz i przyrządzisz. Na przeciętnej kolbie czy automacie - tak.
Czegoś podobnego to nie polecę, bo na produktach instant się zupełnie nie znam. Tak samo na kawach ze wspomagaczami smakowymi pochodzącymi
@interpenetrate: ja próbowałem syropów i za cholerę mi to nie smakuje chyba że robię latte z taką ilością syropu że to bardziej deser z aromatem kawy niż kawa.

Niemieckie kawy smakowe instant od krugera i jacobsa lepiej się sprawdzały, choć i tak za słodkie.