Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że ruskie trolle działają coraz prężniej i przekonują do siebie coraz więcej Polaków.

Nie wiem czy pamiętacie, ale jakoś chwilę przed wojną i chwilę po jej wybuchu, jakieś Mireczki dodawały tutaj zdjęcia sprzętu wojskowego, który jedzie przez Polskę. Nie wiem czy te osoby dodawały te zdjęcia dla atencji czy co, ale pod tymi postami można było zobaczyć komentarze mądrzejszych Mirków, które mówiły, żeby nie dodawać takich zdjęć, bo ruski biały wywiad na pewno działa. Zostali wtedy wyśmiani,bo przecież ruscy mają w każdym miejscu szpiegów, wszystko widzą na satelitach(XD) i te zdjęcia nie mają żadnej wartości.

Najgorsze, że te memy i wpisy z wyśmiewaniem dostawały mnóstwo plusów. Chyba dopiero kiedy MON poinformował, że faktycznie tego nie robić, to ludzie się ogarnęli. Podejrzewam, że dużą robotę zrobiły tutaj kacapskie trolle, które wyśmiewały, plusowały się i jak jakiś postronny Mirek to zobaczył to też zaplusował i ludzie faktycznie zaczynali przyjmować tę narracje. Tak to niestety często działa. Ale możemy stwierdzić, że "atak" został odparty i ludzie przestali dodawać zdjęcia sprzętu wojskowego.

Teraz zauważyłem, że jest przeprowadzany kolejny "atak", który staje się coraz skuteczniejszy. Głównie na twitterze i fb. Na wykopie widziałem pojedyncze posty, ale nie przebijały się. Chodzi o umniejszanie Ukraińcom. Każdy zdroworozsądkowy człowiek wie, że jeśli Ukraina upadła by np. w tydzień, mielibyśmy nieciekawą sytuację. I to z różnych względów.

Walka Ukraińców to dla nas jako Polski naprawdę coś bardzo ważnego. Rosja traci sprzęt i ludzi. Zobaczyła, że NATO małym nakładem sił potrafi sobie z nimi radzić. My jako Polska wysłaliśmy sprzęt, ale nasi rodacy nie giną w tej wojnie, która w pewnym sensie jest naszą wojną.

A coraz więcej ludzi zaczyna pisać, że Ukraina nie walczy za nas. Że przecież gdyby przegrali, to by przegrali. Dla Polski to by nic nie znaczyło. Że rosja by nas nie zaatakowała. Niektóre z tych postów piszą boty, a niektóre (niestety) normalni Polacy.

A jak mi nie wierzycie, to polecam wejść w komentarze pod zdjęciem Andrzeja Dudy z wizyty w Kijowie.

#rosja #wojna #ukraina
  • 43
  • Odpowiedz
coraz więcej ludzi zaczyna pisać, że Ukraina nie walczy za nas. Że przecież gdyby przegrali, to by przegrali. Dla Polski to by nic nie znaczyło. Że rosja by nas nie zaatakowała. Niektóre z tych postów piszą boty, a niektóre (niestety) normalni Polacy.


@Mikstolar: BO UKRAINA NIE WALCZY ZA NAS.
Przestańcie ukroboty mi sojusz wspaniały dyskredytować. NATO jest nietykalną siłą zdolną do zmiecenia Rosji z powierzchni ziemi a my jesteśmy jej
  • Odpowiedz