Wpis z mikrobloga

Siemanko, potrzebuje pomocy. Chciałbym w chałupniczy sposób na tak zwanego partyzanta wyciągnąć poza obudowę przycisk Power z prawie 20 letniego laptopa. Z racji tego, że poziom mojej wiedzy jest skandalicznie niski to prosiłbym o radę, gdzie mógłbym się wlutować żeby takie kabelki móc wyciągnąć na wierzch. Chodzi mi o to, żeby móc uruchamiać laptopa bez konieczności otwierania klapy i naciskania przycisku. Rozebrałem go całego i dostałem się do przycisku, który mnie interesuje. Poniżej zamieszczam jego zdjęcie.
#pcmasterrace #komputery #elektronika
Pobierz danielinho - Siemanko, potrzebuje pomocy. Chciałbym w chałupniczy sposób na tak zwane...
źródło: comment_1661282287EnCbeeEi9pab6fZxSWA2Qo.jpg
  • 18
@danielinho: dobra kolego jeszcze ci tylko powiem zebys sprawdził bios i moze jest opcja zeby go ustawic tak ze włącza sie jak tylko jest power, moze da sie jakoś wyłączyć stany zasilania acpi (zeby nie zapisywał stanu stand-by po utracie zasilania) i wtedy sobie normalnie włączasz wtyczką od zasilacza i git.
moze mozna zrobic wake on usb / keyboardi normalnie klawiaturą zewnetrzna byle jakim przyciskiem sobie włączysz ;d
@opiateterrorist: to była moja pierwsza myśl. Niestety BIOS jest tak skąpy, że nie ma tam opcji "Power on with AC". WOL niby jest, ale ten laptop chodzi teraz pod Linuxem i na dodatek jest podłączony do sieci za pomocą WIFI, więc problemy tylko się piętrzą.
@danielinho: robiłem coś takiego w pracy, robilismy maszyny arcade oparte o stare klienty thin i normalnie bios zrobiliśmy w ten sposob wlasnie ze jest wake on power i usuniecie stanu S3 ACPI i wlutowaliśmy zwykly przełącznik przed zasilacz który był ładnie schowany w obudowie i jak tylko ktos użył pstryczka z tyłu obudowy to komp wstawał ;p