Wpis z mikrobloga

@msea940: to zależy jak się z tym wszystkim czujesz. dla mnie osobiście na początku było banalnie, ale jak weszły przestrzenie wielowymiarowe to moja głowa miała już znacznie ciężej. ale ogólnie myślę, że jeśli nie masz problemów z wyobraźnią przestrzenną, to na początku na pewno nie będziesz miał z niczym problemu. przynajmniej jeśli chodzi o zadania praktyczne, no bo teoria to już trochę inna bajka
@msea940: trochę dziwna kolejność, że abstrakcyjna przed liniową. Mogą pojawić się przestrzenie liniowe nad dowolnym ciałem, więc możesz sobie powtórzyć jakieś podstawowe informacje o ciałach
@msea940: Ja miałem na liniowej kolejno przestrzeń liniową nad ciałem, podprzestrzeń, powłokę liniową, trochę o układach równań z metodami rozwiązywania, potem weszły przekształcenia liniowe, macierze przekształceń, przejścia. Wektory i wartości własne, diagonalizacja, ortogonalizacja Grama-Schmidta. Następnie formy dwuliniowe, czyli głównie iloczyn skalarny (nie tylko standardowy), norma, liczenie kąta między funkcjami w przestrzeni C, do tego forma kwadratowa. To taki standard, ale bywa, że pojawiają się klatki Jordana, przestrzenie dualne, itp. Obliczeniowo to