Wpis z mikrobloga

Ci wszyscy ludzie którzy piszą że programista to tyle zarabia jako junior powinni smażyć się w piekle.
Wyśle Ci taki chłoptaś jeden z drugim CV, żadnego githuba, żadnych projektów, 0 doświadczenia, 2 semestr studiów i on 7k netto chcę na rękę :D

Z kolei ludzie którzy mają exp do roku i 1-2 chcą 5-7k... to jak taki ancymon chce robotę znaleźć?? :D
To ja zaczynałem od 2.5k netto u Janusza miałem z 15 repo na GH i się cieszyłem bo chciałem się gdzieś załapać bo wiedziałem, że prędzej czy później ta kasa przyjdzie... Te justjoiny z tymi ich podsumowaniami zarobków na stanowiskach na podstawie widełek z ogłoszeń to serio wprowadzają tych młodych ludzi w błąd :D
#programista15k
  • 20
  • Odpowiedz
@adekfatnie: pracuje w branzy od wielu lat, nie mam zadnego (publicznego) githuba, a jak rekrutuje to mnie nie interesuja cudze. Nie pracuje za darmo i nie oczekuje tego od kolegow i kolezanek z zespolu. Nie wmawiaj ludziom, ze maja zapierdzielac po godzinach i zasyfiac publiczne reposy nikomu niepotrzebnymi projektami do cv. Na rozmowie rekrutacyjnej po 3 zdaniach wiadomo, czy ktos sie nadaje, czy sciemnia.
  • Odpowiedz
@adekfatnie: akurat tacy kandydaci są spoko bo wiesz, że są do odsiania na starcie. Jak widzisz, że dzieciaczek przychodzi z takimi wymaganiami, nie posiadając sam kompletnie żadnej wartości dla firmy to wiadomo, że nic z tego nie będzie
  • Odpowiedz
: ale z drugiej strony patologią jest że nikt nie chce porządnie wyszkolić pracownika tylko staże, umowy śmieciowe i nara, nastepny


@lenovo99: No właśnie chcą szkolić, tylko takiemu ananasowi, który ledwo skończył licencjat z informatyki w pcimiu dolnym, umie napisać hello world w javie albo pythonie, a jeśli chodzi o gita to zna "git malina", na którego trzeba poświęcić w cholerę czasu i uwagi jednego lub kilku starszych członków zespołu, mogą
running - > : ale z drugiej strony patologią jest że nikt nie chce porządnie wyszkoli...

źródło: comment_1661243346PGLPudEJxkIo4HwQvOTKCE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@adekfatnie: No to ja tutaj 6k do ręki(jakbym robił pełen etat) jako inżynier inf. z łącznie 5 miesiącami expa dostałem, a na gicie poza projektami uczelnianymi/inżynierką to cudów nie było i nie ma. Za miesiąc obrona magistra, już prawie 1.5 roku expa i lecę po podwyżkę i nową umowę, bo się etap taniego studenta, który samemu ciągnie projekt i spełnia zachcianki PM'ów skończył.
  • Odpowiedz
@adekfatnie: mam myśle że całkiem fajnego githuba, sporo czasu na niego poszło, pomógł mi w znalezieniu pierwszej pracy (miałem wtedy cokolwiek do pokazania) a później raz na jakiś czas coś tam wrzucałem i nadal wrzucam

ale jak rozmawiam z kolegami którzy nic nie robią poza pracą i nie mają nic do pokazania, mam wrażenie że to nic nie zmienia, bo dla większości firm to czego nie ma w "doświadczenie zawodowe" nie
  • Odpowiedz
@marcin99b: Niektórzy po prostu traktują to jako pracę. Masz zajawkę i chętnie programujesz po 14h dziennie? Spoko, ale zrozum, że niektórym te 8 w pracy wystarczy, a potem wolą zająć się czymś innym. Wszystko zależy od firmy, ale żeby zarabiać te mityczne 15k po paru latach nie trzeba poświęcać na to całego życia.
  • Odpowiedz
@JC97: bardziej chodziło mi o to że w ciągu np 2 lat możesz mieć doświadczenie jak po 3 latach, bo nabijałeś dodatkowe doświadczenie

a firmy mają w dupie co robiłeś, jak ktoś ci nie zapłacił to to nie istnieje, więc trzeba wymyślać historyjki że w pracy użyło sie czegoś

niestety jest przepaść między opowiedzeniem o projekcie nad którym spędziło sie większość wieczorów przez rok VS jakieś drobne kilka zadań które sie
  • Odpowiedz
@marcin99b: Ale nadal uważasz za normę siedzenie po godzinach, mimo że komuś zwyczajnie może się nie chcieć po 8 godzinach w pracy. Programowanie to praca jak każda inna. Od, sam nie wiem, kontrolera lotów też oczekujesz, że będzie po godzinach siedział na flightradarze? Nie każdy to co robi w pracy w ogóle musi lubić, a jak raz na 2 czy 3 lata przy zmianie pracy usiądzie na 1 czy 2 wieczory
  • Odpowiedz
@JC97: gdzie napisałem że uważam to za norme?

jedyne co jakoś pod to podchodzi, to to, że napisałem że nie rozumiem czemu jak ludzie sie czegoś uczą, to nie upubliczniają efektów swojej nauki

przecież to max 2 minuty roboty a już mają jakąś próbke kodu do pokazania

ale skoro wolą #!$%@?ć z pracami domowymi od większości firm to ich świadoma decyzja i niech robią co chcą

a nawet niektórzy sie wywyższają
  • Odpowiedz
@marcin99b:

jedyne co jakoś pod to podchodzi, to to, że napisałem że nie rozumiem czemu jak ludzie sie czegoś uczą, to nie upubliczniają efektów swojej nauki


Czekaj, ale mówisz w końcu o rozbudowanych projektach rozwijanych na boku przez lata czy o zadankach robionych przy okazji kursów? To pierwsze wymaga masy czasu, na te drugie zerkną może przy rekrutacji na juniora, ale co bardziej obyci widzą wiecznie ten sam kod u kandydatów
  • Odpowiedz
@JC97: > Rozumiem, że na przestrzeni lat nic nie poprawiły się Twoje standardy pisania kodu i po 3 latach czy ile tam nadal napisałbyś to dokładnie tak samo, nie skorzystał z nowszej wersji frameworka, itp?

a zadanie na jeden lub dwa wieczory jest w stanie pokazać tą różnice w umiejętnościach?

Ale to #!$%@? sprowadza się do paru godzin przy zmianie pracy, raz na parę lat. Wolisz #!$%@?ć codziennie po 12 godzin,
  • Odpowiedz
a zadanie na jeden lub dwa wieczory jest w stanie pokazać tą różnice w umiejętnościach?


@marcin99b: A nie? Zawsze robisz od zera, więc zawsze skorzystasz z czegoś, czego się nauczyłeś, skorzystasz z najnowszych narzędzi, itp.

jak się czegoś uczę to przy okazji tego używam, bo co mi da sama teoria? a jeśli i tak coś napisałem żeby przetestować sobie różne scenariusze działania, to czemu miałbym tego nie dać jako publiczne? później
  • Odpowiedz