Wpis z mikrobloga

Nadal szukam nowego roweru. W cenie do 10k pln są rowery, ale nigdzie niedostępne.

Zwiększyłem budżet do 12k i rano kolega @pine polecił idealny dla mnie Canyon Grizl SL CF 7 Carbon. Dzisiaj cały dzień czytałem opinie, recenzje, na stronie termin dostawy dla ramy M podany na połowę września. Idealnie! Prześpię się z tematem i jutro zamawiam.

Przed chwilą (czyli kilka godzin później) wchodzę na stonę Canyona, sprawdzam termin i już jest kwiecień 2023 (°°

Ja #!$%@?ę! Powiedzcie mi czy ktoś mnie trolluje z tymi gravelami? Co zwiększam budżet to rower znika z rynku, momentalnie! Poradzicie co zrobić w tej sytuacji? A już byłem tak nagrzany na tego Canyona Grizl, że masakra. Chyba nie chcę odpuszczać.

#gravel
sortris - Nadal szukam nowego roweru. W cenie do 10k pln są rowery, ale nigdzie niedo...

źródło: comment_1661196748gUSBl0yEQ5mZeOWbGDVig9.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@sortris zaraz zima to nie będzie pogody i szybko ciemno, potem marzec zimno i niepewnie, kwiecień akurat na wiosnę wyczekany canyon Ci wleci, może warto jeszcze poczekać bracie na dobre rzeczy
  • Odpowiedz
@sortris: No bo to bardzo dobry uniwersalny rower, też w sumie chciałem go zamówić. Ale monitoruj stronę (powiadomienia nie działają), czasem ktoś się wycofa z transakcji i ten rower wraca, albo mają nową partię, koleżance tak się udało zamówić Grizla na wrzesień. Ewentualnie poszukaj alternatyw. Ja kupiłem scotta addicta 30, który był dostępny od ręki. Moim zdaniem to lepszy rower, na pewno zintegrowany mostek wpływa dobrze na estetykę.
Jak szukasz spoko
  • Odpowiedz
@1964: też tak próbuję sobie tlumaczyć, ale ceny też rosną jak #!$%@? (samo osłabienie PLN do EUR ile zmienia). Czy w kwietniu 2023 nie wejdzie nowa kolekcja z nowymi cenami? Kiedy wchodzą nowe Grizle mniej więcej?
  • Odpowiedz
@sortris: wchodzisz na https://www.scott.pl/lista-dealerow/ wpisujesz miasta w okolicy i dzwonisz. W krk miesiąc temu jak kupowałem to były dostępne od reki praktycznie wszystkie rozmiary. A i upomnij się o rabat, standard to 10% w akcesoriach. Ja wziąłem opony, klucz dynamometryczny itp. w canyonie dopłacasz za karton i wysyłke, wiec sumarycznie ten Scott wychodzi taniej.
  • Odpowiedz
@sortris: niestety trafiłeś na zly okres do kupowania wymarzonych rowerów. Pandemia wszystko z*ebała. Od tego siedzenia w domu nagrzałem sie przez YT na rower, żeby bywać na świeżym powietrzu. Jako, że nie byłem pewny czy nowe hobby u mnie zaskoczy wymyśliłem, że kupie coś tańszego a najwyżej sprzedam bez bólu. Wybrałem Marina 4F za 3.6k ;) Czekałem na niego 3 miechy i byłem zapisany na trzech listach oczekujących :D Na rower
  • Odpowiedz
@wodzu85: rozumiem, że rowery Rometa są wykupione, bo tam mieli nakłady 300 sztuk na model, ale że rowery topowych marek, największych producentów są niedostępne to dla mnie abstrakcja. Doczekaliśmy czasów naszych rodziców - są pieniądze do wydania, a nie ma towaru. Dzięki za otuchę :)
  • Odpowiedz
@sortris: Najwidoczniej nawet najwięksi mają problemy, żeby regularnie uzupełniać ofertę :) czasami w ramy wsadzają taki mix, żeby tylko co mieć opychać. A ceny tylko wyzsze. Cały czas się zastanawiam czy ceny już nie podchodzą pod spekulacje bo zwyczajnie niektóre modele nie są tego warte ¯\_(ツ)_/¯ a i tak schodzą na pniu. Patrzałeś na Rose? ;)
  • Odpowiedz
@sortris: miałeś jeszcze coś na swojej short liście oprócz Canyona? Bo ja byłem już prawie zdecydowany na Graila ale przesunęli termin na listopad. Też sobie już budżet zwiększyłem i zastanawiam się nad aluminium od Loca Bikes albo Cannondale Topstone (najbliższy dostępny w Berlinie ale to akurat nie problem)
Tylko Ty widzę że pełnego Carbonu szukasz. Mi widelec wystarczy
  • Odpowiedz