Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś mirki z niedoczynnością #tarczyca i chcą się podzielić doświadczeniem?
Od trzech lat mam zdiagnozowaną niedoczynność na podstawie zbyt wysokiego TSH. Dostałem letrox i jego dawka była już parę razy zwiększana, ale poziom TSH nadal utrzymuje się w górnych granicach normy, choć według endokrynologa powinien być w okolicach 2.5 lub niżej. Do tego ostatnio pojawiła się podwyższona prolaktyna - minimalnie ponad normą i mam zrobić dodatkowe badania.
Doświadczam tych męczących objawów niedoczynności, jak obniżenie nastroju, ciągła senność, brak motywacji, zerowe libido. Ciągnie się to latami i nie chce mi się pół życia przeżyć z tymi objawami (miałem je jescze długo przed diagnozą). Zbijanie poziomu TSH trwa już trzy lata i się niecierpliwię.
Jak to wyglądało w waszym przypadku?

#zdrowie #medycyna #choroby
  • 4
@KarakanPaskudny: ja nie biorę leków, mi na obniżenie tsh pomogła suplementacja selenu i cynku, ale nie mam bardzo zaawansowanego etapu. prolaktyna wywalona u mnie grubo ponad normę i będe miał badanie prolaktyny po Metoclopramidu, zobaczymy co dalej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KarakanPaskudny: Czy na pewno prawidłowo przyjmujesz Letrox? U mnie okazało się, że pół godziny przed śniadaniem to za mało, żeby lek zdążył się wchłonąć. Po wzięciu leku muszę odczekać godzinę do jedzenia, a kawę można wypić najwcześniej 2-3 godziny po leku. Czasem pomaga też dieta przeciwzapalna (wykluczenie glutenu, laktozy i niektórych grup warzyw), ja akurat na bezglutenie rzeczywiście czułam się lepiej.
@axzc: Powodzenia zmtą prolaktyną. Będę robił badanie za jakiś niecały miesiąc. Daj znać jak będziesz wiedział co dalej.

@bulwapospolita: Wydaje mi się, że ok biorę. Łykam od razu po obudzeniu i popijam wodą. Mija trochę czasu aż zjem śniadanie i jest to conajmniej pół godziny, jeśli nie więcej. Odnośnie diety nie miałem żadnych zaleceń od lekarzy, więc nawet nie wiedziałbym, co wykluczać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KarakanPaskudny: Trochę stałam już pod ścianą, bo źle się czułam pomimo dawki 100, więc posłuchałam rad pań z internetu xD Na Instagramie mają profil Ogarnij Hashimoto, mają też bloga. Nie są lekarzami, ale same mają chore tarczyce. O tym śniadaniu po godzinie nie słyszałam, ale akurat o diecie przeciwzapalnej dużo się mówi. Niestety lekarze nie podają takich zaleceń (i mówię to sama będąc lekarzem), rzadko traktują dietę jako jakiś sposób leczenia,