Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś może z tego ekspresu?

DELONGHI Dedica Style EC685.BK albo inny z tej linii

Chciałbym kupić coś do domu co pozwoli zrobić pełnoprawne espresso i spienic poprawnie mleko, ale nie mogę sobie pozwolić na pełnowymiarowy ekspres. Zresztą nie chce też dawać 5k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warte to coś?

#pytanie #kawa #kiciochpyta
p.....k - Korzysta ktoś może z tego ekspresu? 

DELONGHI Dedica Style EC685.BK albo...

źródło: comment_1661145355KjLqQVY94J70zhZCFl8NVE.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@powaznyczlowiek warte jakieś 500-600zl, espresso w tym nie zrobisz. Kwestia sitek, i stabilizacji temperatury. Do tego nawet gdybyś zrobił tuning sitka to nie masz młynka. Chyba że coś co wygląda jak espresso Ci wystarczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@powaznyczlowiek: bardzo spoko ekspres. Male wymiary i niska cena. Kawa duzo lepsza niz z kawiarki. Jedyny minus to spieniacz do mleka. Ubić pianę ubije, ale szalu nie ma. Teoretycznie mozna zmienic koncowke na jakas bardziej pro i dziala lepiej
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: jest spoko dla jednej czy dwóch osób w domu. Problem z tym ekspresem zaczyna się jak musisz zrobić więcej jak 2 kawy (np przyjdą znajomi). Wtedy będziesz stał nad nim pół godziny i sobie dziubał kawki i spieniał mleko. :)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Ja mam chyba od 5 lat, daje radę, bardzo dobra kawa ale co do espresso to może ma troche za mało powera, ale da się ustawiać temperaturę i może lepiej wychodzi niż temu co nie ustawil. Trzeba też się nauczyć ile kawy cisnąć żeby dobra kawa wychodziła i polecam pellini top. Jak ktoś wyżej napisał, jak wbija ekipa na imprezę to zanim zrobisz ostatnia kawę to pierwsza osoba już
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Mam taki sam od jakichś 2 lat intensywnie używamy z żoną, nie jestem znawcą kawy, jak dla mnie jest ok. Łatwo utrzymać go w czystości. Porównując kawę z niego, a z jakiegoś automatu delonghi czy philips, z tego mi nawet bardziej smakuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@powaznyczlowiek mam inny kolbowy z DeLonghi, teoretycznie tańszy i gorszy a jest zajebisty. Nie daj sobie wmówić że się stoi #!$%@? wie ile robiąc kawę dla kilku osob. Kwestia max 5 minut i robisz kawkę dla 10 osób, tylko sitko trzeba co chwilę płukać z fusów, przetrzeć, nabić i od nowa. Polecam. Wcześniej piłem z przelewowego i kawa była bez porównania gorsza.
  • Odpowiedz