Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś może z tego ekspresu?

DELONGHI Dedica Style EC685.BK albo inny z tej linii

Chciałbym kupić coś do domu co pozwoli zrobić pełnoprawne espresso i spienic poprawnie mleko, ale nie mogę sobie pozwolić na pełnowymiarowy ekspres. Zresztą nie chce też dawać 5k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warte to coś?

#pytanie #kawa #kiciochpyta
p.....k - Korzysta ktoś może z tego ekspresu? 

DELONGHI Dedica Style EC685.BK albo...

źródło: comment_1661145355KjLqQVY94J70zhZCFl8NVE.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powaznyczlowiek: jak pijesz 1 czy 2 kawy dziennie i nie robisz na raz więcej niż 2 kawy to polecam zestaw młynek ręczny, np. Timemore C2 + bialetti new Venus na 4tz. Przerabiałem już kilka takich tanich ekspresów i kawiarka wygrywa. Zaraz pewnie ktoś powie, że w kawiarce nie zrobisz espresso, ale w tym też nie zrobisz xD. Plus wychodzi taniej nawet niż taki tani ekspres.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: a ile w ogóle możesz przeznaczyć na ekspres? Ogółem kolbowe chociaż się nie wydają to dużo zabawy w zrobienie jednej kawy. Dużo ludzi z lenistwa wraca do zalewajki w kubku. Nowy ekspres automatyczny do 1000 jest niemożliwy do dostania, ale możesz się rozejrzeć za jurami po odnowieniu. Jeśli trafisz na dobry serwis który nie robi po łebkach to ekspres posłuży lata a Jura to top ekspresów automatycznych
  • Odpowiedz
@xhxhx: nie gadaj głupot xD Melitta i Noviona to ekspresy które jako serwisant odradzam ludziom. Głównie dlatego, że KAŻDY ekspres kiedyś się zepsuje, a do nich części są najdroższe, jest mnóstwo głupich rozwiązań jak plastikowa złączka przy każdym wężu co generuje wycieki i ilość pęknięć przy zakamienieniu, słabe uszczelki na zaparzaczu, sitka które szybko się zapychają, nierozbieralne wylewki których nie da się łatwo wyczyścić poza serwisem, multizawory ceramiczne które łatwo
  • Odpowiedz
@xhxhx: aha teraz chcesz mi powiedzieć, że Melita i Nivona parzą lepszą kawę posiadając pompy i grzałki o tych samych parametrach co inne ekpresy? Zdradź nam proszę w czym tkwi sekret ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo widzę, że to nie fani Delonghi jak to ładnie ujęłaś padli ofiarą marketingu.
W dziesiątkach ślepych testów nigdy te dwie marki nie wygrały i to głównie dlatego, że mają fabrycznie
  • Odpowiedz