Wpis z mikrobloga

@Wspakultura: Stary ci mówi, żebyś się uczył właśnie po to, żebyś z ta łopatą nie machał cale życie. On inaczej nie potrafił, ale dla Ciebie chciałbyś najwidoczniej lepiej. W każdej rodzinie jest to pokolenie, które coś zmienia. Moi dziadkowie pracowali przy gospodarstwie, nie mieli nigdy nawet szans pomyśleć o studiach mimo ze dziadek był bardzo mądrym człowiekiem, od dziecka chłonął książki historyczne, sam nauczył się angielskiego. Dopiero moja mama miała szanse
@Wspakultura: To prawda, ja będąc malolatem wiedziałem tylko tyle żeby się wyrwać ze wsi. Ale gdy to już zrobiłem nie wiedziałem co potem. Długo czasu mi zajęło żeby poznac jak to działa. Tymczasem moi rówieśnicy od 5 roku życia wiedzieli ze chcą być prawnikami, lekarzami itp jak ich starzy i znali ścieżkę jak to osiągnąć. Mi tylko starzy kazali się uczyć wszystkiego bez skupiania się na konkretnych dziedzinach i teraz jestem
@DJ_QBC: No to ja tez bym wolał żeby ktoś mi kazał i przedstawił jasna ścieżkę. Połowa roboty ci znika jak nie musisz szukać pomysłów na siebie i sie zastanawiać co zrobic żeby osiągnąć cel bo wszystko masz pod nosem
No to ja tez bym wolał żeby ktoś mi kazał i przedstawił jasna ścieżkę.


@kubson93: no ja akurat tak miałem - rodzice raczej wielkiej kariery nie zrobili ale ja mam komfortowe życie, mogę powiedzieć wiele złego ale to akurat im wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS: inna sprawa to to jakie mam inne traumy z tego powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)